• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor!
14 Nisan 2016 Perşembe 13:20

KTO önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor!

Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99’unu, toplam istihdamın %75’ini  karşılayan KOBİ'lerin ihracat faaliyetleri sırasında oluşabilecek risklere karşı  alacakları önlemler ve çözümlerin konuşulduğu, “KOBİ’LERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA” buluşmalarının ilki 18 Nisan Pazartesi günü  Anadolu’nun ticaret, sanayi ve hoşgörü kenti Konya'da yapılıyor.

Türkiye'nin 2023 ihracat hedefi 500 milyar dolar ve ilk ihracatçı 20 ülke arasına girmek. Bu hedef doğrultusunda en büyük görev de üretimin en önemli dişlisi KOBİ'lere düşüyor. KOBİ'ler yurt içinde  rekabet güçlerini artırırken, küresel hareket ederek kendilerini dünyadaki her türlü coğrafi, politik ve ekonomik gelişmelerle beraber risklere karşı da korumak zorunda. Türk ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ'ler ne yazık ki olası risklere açık faaliyet gösteriyor. Sigortacılık ve risk verileri açısından bakıldığında, neredeyse her iki KOBİ’den biri sigortasız ve tamamen riske açık...

 Özellikle KOBİ’ler için en büyük riski fiyat odaklı rekabet oluştururken, fiyatlarda indirime gidilmesi, doğal afetler, yangın ve hırsızlıklar risk faktörleri arasında yer alıyor. Düşük tüketici talebi yüksek risk faktörleri arasında yer alırken, itibar zedelenmesi ve lojistik ile nakliyat riskleri ana risk faktörleri olarak öne çıkıyor.

Allianz Türkiye koordinasyonuyla yürütülen; kamu ve yerel yönetimlerin desteklediği “KOBİ’LERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA” projesi ile, KOBİ’ler  ve sanayicilerle aynı platformda bir araya gelerek, risk yönetimi, KOBİ sigortaları, ihracat sigortaları, bireysel emeklilik gibi konularda, en doğru ve hatasız bilgi ulaştırılacak. Yine proje kapsamında, üniversiteli gençlerle global düşünce ve iş dünyasında gelecek vizyonu üzerine kariyer buluşmaları gerçekleştirilecektir. Öğrenciler, işin uzmanlarınca doğru CV doldurmadan, en doğru mülakat tekniklerine kadar birçok konuda bilgilendirilecek.İlk buluşmadan sonra, 28 Nisan Perşembe günü Allianz Türkiye uzmanları, tüm katılımcı KOBİ'lerle tekrar bir araya gelerek,  ücretsiz risk yönetimi eğitimi  verecek.

Buluşmaların ilki 18 Nisan'da Konya Ticaret ve Sanayi Odası  Konferans Salonu’nda gerçekleşiyor...

Bakış Programı sunucusu  Noyan Doğan'ın moderatörlüğünde yürütülecek ilk buluşmanın konuşmacıları Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Konya Valisi Muammer Erol,  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Allianz Sigorta A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Arif Aytekin, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Türkölmez, Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turul, Konya Sanayi Odası Yön. Kur. Başkanı Memiş Kütükçü ve Konya Ticaret Odası Yön. Kur. Başkanı Selçuk Öztürk...

Programın öğleden sonraki bölümünde Konya Selçuk Üniversitesi öğrencileri ile "Kariyer Buluşması" gerçekleştirilecek.

Konya'nın 2023 ihracat hedefi 15 Milyar Dolar...

Makine imalat sanayi, otomotiv yan sanayi, tarım makineleri, araç üstü ekipmanlar, ayakkabıcılık ve gıda sanayisinde katma değeri yüksek ürünler üreten Konya yaklaşık 1,5 Milyar Dolarlık ihracatı ile Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip. 35 Bin KOBİ’si, 2 bine yakın ihracatçı firması ile üretimini 150 ülkeye ulaştıran ve Türkiye için dinamik bir dış ticaret potansiyeli taşıyan şehrin 2023 ihracat hedefi 15 Milyar Dolar... “KOBİ’LERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA” projesi ile ihracat kapasitesi ve potansiyeli ile iddialı olan Konya KOBİ’lerinin risk yönetimi ve sigorta hakkında yeterli bilgi sahibi olması ve risklerden uzak üretim yapmaları hedefleniyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA