• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Körfez Ülkelerine ev sahipliği yapacak
28 Nisan 2011 Perşembe 11:42

KTO Körfez Ülkeleri'ne ev sahipliği yapacak

Konya Ticaret Odası ile Dış Ticaret Müsteşarlığı işbirliği çerçevesinde Ticaret Müşavirleri Bölge Toplantısı Konyada yapılacak

Konya Ticaret Odası ile Dış Ticaret Müsteşarlığı işbirliği çerçevesinde Ticaret Müşavirleri Bölge Toplantısı Konya’da yapılacak.

Konuya ilişkin Konya Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada,  29 Nisan 2011 Cuma günü 14.00 - 17.00 saatleri arasında KTO Konferans Salonu’nda Konya Ticaret Odası ile Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından Ticaret Müşavirleri Bölge Toplantısı yapılacağı bildirildi.

“Körfez Bölgesi ile Ticari İlişkiler” başlıklı toplantıda körfez ülkelerinden Cidde (Suudi Arabistan) Ticaret Ataşesi, Kuveyt Ticaret Müşaviri, Manama (Bahreyn) Ticaret Müşaviri, Doha (Katar) Ticaret Müşaviri, Abu Dabi (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticaret Müşaviri ve Basra (Irak) Ticaret Ataşesi sunum yapacak.

Düzenlenen toplantıyla, Körfez ülkeleri ile Konya arasındaki ticaretin geliştirilmesi, dış ticaretin artırılması hedefleniyor. Özellikle bu bölgede görev yapan dış ticaret müsteşarlarının bilgi ve tecrübelerini bölgeye ihracat yapan ya da yapmayı planlayan Konya firmalarına aktaracakları toplantıda, bölge ile yapılan ihracatta karşılaşılan sorunların giderilmesine yönelik sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerileri üretilmesi bekleniyor.

“Körfez Bölgesi ile Ticari İlişkiler” toplantısı sonrasında Konya Ticaret Odası’nda oluşturulacak ülke masalarında Ticaret Müşavirleri ile ikili görüşmeler yapılacağı bildirildi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA