• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karataydan ikinci yabancı dil atağı
13 Ekim 2011 Perşembe 10:50

KTO Karatay'dan ikinci yabancı dil atağı

Öğrencilerini her yönden tam donanımlı bir şekilde hayata hazırlamak amacıyla hareket eden KTO Karatay Üniversitesi yabancı dil konusuna da büyük önem veriyor.

Öğrencilerini her yönden tam donanımlı bir şekilde hayata hazırlamak amacıyla hareket eden KTO Karatay Üniversitesi yabancı dil konusuna da büyük önem veriyor.

Üniversitede yoğun İngilizce eğitiminin haricinde seçmeli ikinci bir yabancı dil eğitimin de başladığını belirten KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Okka, yabancı dil eğitiminde yeni bir uygulama ile öğrencilerin ana dili o dil olan öğretim elemanlarından yabancı dil eğitimi alacaklarının altını çizerek “Gelecekte ülkemizde söz sahibi olacak gençlerimizin -küreselleşen dünya şartlarında- ülke standartlarımızı gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında daha yükseklere çıkartabilmeleri için şimdiden geniş bir vizyona sahip olmaları ve en iyi şekilde yetişmeleri/yetiştirilmeleri gerekmektedir. KTO Karatay Üniversitesi olarak üstlendiğimiz misyon gereği öğrencilerimizi en iyi, en donanımlı bir şekilde eğitip mezun ederek ülkemize kazandırmak istiyoruz. Bunun için öğrencilerimize halen verdiğimiz yoğun İngilizce eğitiminin yanında seçmeli olarak ikinci bir yabancı dil eğitimi de sunuyoruz.” dedi.

Seçmeli derslerin Rusça, Arapça, Çince, Japonca’dan oluştuğunu da dile getiren Rektör Prof. Dr. Osman Okka “Çince dersine Yıng Xıao KIZILIRMAK, Japonca dersine Akiko KAYACAN gibi öğretim elemanlarımız girecek. Dolayısıyla öğrencilerimiz istedikleri ikinci yabancı dili, anadili o dil olan veya o dili ana dili gibi bilen öğretim elemanlarından eğitim alacaklardır.” açıklamasında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA