• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatayda Kariyer Söyleşileri
19 Kasım 2012 Pazartesi 18:00

KTO Karatay'da 'Kariyer Söyleşileri'

AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesinde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.
KTO Karatay Üniversitesi Girişimci Genç Liderler Topluluğu ve Organizasyon Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği 'Kariyer Söyleşileri'ne katılan AK Parti Konya Milletvekili ve aynı zamanda üniversitenin mütevelli heyeti onursal başkanı Hüseyin Üzülmez, öğrencilerle tavsiyelerde bulundu. Söyleşide ilk olarak konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, bu tür organizasyonların üniversite öğreniminin çok önemli bir parçası olduğunu söyledi. Prof. Dr. Torlak, “Gerek topluluktaki arkadaşlarımızın bu tür organizasyonları gerçekleştirme noktasında sergileyecekleri organizasyon becerilerini geliştirmeleri bakımından, gerekse sizleri kariyerlerinde önemli bir noktaya gelmiş insanlarla bu tecrübelerini burada paylaşacak olmanız bakımından bu tür toplantılar gerçekten çok önemli” dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise düzenlenen söyleşide, kendi öğrencilik dönemindeki Türkiye’nin bugünkü şartlarda olmadığını hatırlatarak, 1970-80 arasının kan revan içinde geçtiğini söyledi. Gençlerin bu dönemde öldürüldüğünü belirten Üzülmez, “Bugün baktığımızda bu gençlerin neden birbirlerini öldürdüğünün neticesine varıyoruz. İktidar sahibi olmak isteyenler gençler üzerinden hesaplanarak ülkeyi iktidar sahiplerinin kan gölüne çevirdiğini görüyoruz. Ve bugün ortaya çıkan gerçek şu ki, bir silahla hem sağdan, hem soldan gençlerin öldürüldüğü ortaya çıkmış durumdadır. Ama o gün her genç vatan millet aşkıyla vatanı kurtarma aşkıyla bu mücadeleyi veriyordu. Böyle bir ortamda bile bizler gençler olarak Türkiye’nin temel meselelerine yakinen ilgilenip bununla ilgili kitaplar okumalar, araştırmalar yaptığımız bir dönemlerdi. Yeni nesilde maalesef bunu az görüyoruz. Size tavsiyelerimizden bir tanesi bu olacak. Ülke meselelerini kendi aranızda tartışın. Biz eskiden sabahlara kadar bu işi tartışırdık, hatta bir de 'Gece yatmaz, gündüz kalkmaz, adını sorarsan milliyetçilik' diye böyle kendimizin tarifini yapardık. Çünkü sabaha kadar memleket kurtardığımız için sabah okula gitmeye zaman olmazdı. Ama bugün ülkede o geçmişin karanlık dehlizleri yok. Onun için sizler de ülke meselelerine gençler olarak, genç kuşaklar olarak bakışınızı, düşüncenizi kendi aranızda paylaşmalısınız ve bunu da farklı alanlarla ağabeylerinizle, büyüklerinizle paylaşabilmelisiniz” ifadelerini kullandı.
Söyleşinin sonunda rektör Prof. Dr. Ömer Torlak, Üzülmez’e işlemeli tabak hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA