• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatayda ek yerleştirme
25 Eylül 2012 Salı 11:24

KTO Karatayda ek yerleştirme

Öğrenci alımında 3üncü döneme adım atan KTO Karatay Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu dönemde de öğrencilere gelecek vadeden güçlü kadrosu, modern yapısı ve eğitim dünyasında oluşturduğu farkla...
Öğrenci alımında 3’üncü döneme adım atan KTO Karatay Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu dönemde de öğrencilere gelecek vadeden güçlü kadrosu, modern yapısı ve eğitim dünyasında oluşturduğu farkla yükselen bir ivmeyle başarısını sürdürüyor.
Eğitim verdiği bölüm sayısını sürekli genişleten KTO Karatay Üniversitesi 2012-2013 öğretim yılında dört yeni bölüm açtı. 27 Eylül-1 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak ek kontenjan tercihlerinde KTO Karatay Üniversitesi 4 yeni bölüme öğrenci alımına başlıyor. KTO Karatay Üniversitesi Hukuk, Uluslararası Ticaret, İşletme, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümlerine ek olarak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Sosyal Hizmet bölümleri, Mühendislik Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği Bölümü, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde ise İç Mimarlık Bölümüne 2012-2013 öğretim yılında ek yerleştirme döneminde (27 Eylül-1Ekim 2012)öğrenci alımı yapacak. Üniversite ve bölümlerle ilgili bilgi veren KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, üniversite olarak sanayi ve ticaret ile iç içe, teorik bilginin yanı sıra pratik bilgiye dayalı eğitime de büyük önem verdiklerini belirterek iş dünyası ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak lokomotif bir üniversite olma yolunda hızla ilerlediklerini ve bu amaca yönelik nitelikli mezunlar yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Açılacak bölümleri de yine bu doğrultuda belirlediklerini dile getiren Prof. Dr. Ömer Torlak; “KTO Karatay Üniversitesi kar amacı gütmeyen bir vakıf üniversitesidir. Ülkenin ve toplumun ihtiyaçlarına yönelik bölümler açıyoruz ve bölümlerimizden mezun olan öğrencilerimiz teorik ile pratiği sentezlemiş, en az iki yabancı dile hakim olan, donanımlı bireyler olarak mezun olacaklardır. 2012-2013 öğretim yılında; Mühendislik Fakültesinde yer alan Bilgisayar, Mekatronik, Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümlerine ilaveten İnşaat Mühendisliği Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yer alan İşletme ve Uluslararası Ticaret bölümlerine ilaveten Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Sosyal Hizmet Bölümü ayrıca Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesini ve bu fakültede  İç Mimarlık Bölümünü açıyoruz. Bu bölümlerimiz ilk olarak 2012 ek yerleştirmelerde öğrenci alacaktır ve mezun olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirmeleri halinde rahatlıkla istihdam edilebileceklerdir” dedi. LYS’de ilk 5000’e giren öğrencilerin KTO Karatay Üniversitesini tercih etmeleri halinde üniversiteden asgari ücretin 3 katına kadar aylık burs alacaklarını, ayrıca %100, %50 ve %25 burs imkanlarının bulunduğunu da dile getiren Prof. Dr. Torlak hak edilen bursların normal eğitim-öğretim süresince alttan ders bulunması halinde bile kesilmeyeceğinin altını çizdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA