• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay Üniversitesine Arap Baharı
30 Temmuz 2012 Pazartesi 17:50

KTO Karatay Üniversitesi'ne Arap Baharı

Eğitim sektörüne 3 yıl önce iddialı bir giriş yaparak dikkatleri üzerine çeken KTO Karatay Üniversitesi, eğitim dünyasında fark yaratırken, sosyal ve kültürel alanda gerçekleştirdiği projelerle de...
Eğitim sektörüne 3 yıl önce iddialı bir giriş yaparak dikkatleri üzerine çeken KTO Karatay Üniversitesi, eğitim dünyasında fark yaratırken, sosyal ve kültürel alanda gerçekleştirdiği projelerle de adından sıkça söz ettiriyor.

ULUSLARARASI TÜR ARAP SANATÇILAR BULUŞMASI
KTO Karatay Üniversitesi Türk ve Arap ressamları, Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması etkinliği kapsamında Karatay Üniversitesi’nde bir araya getirerek, KTO Karatay Üniversitesi’ne Arap Baharı getirmeye hazırlanıyor. Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması’nın amacı; Arap Baharı’ olarak bilinen Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki halk hareketlerinin sanat ve sanatçı gözüyle ele alınmasıdır. Bu çalışmayla sanatsal ve kültürel alanda ilgi artırılarak üniversitemiz en iyi şekilde temsil edilecek, farklı kültürler bir araya getirilerek Konya kent kültürünün sanatla zenginleşmesi sağlanacaktır.
SANATÇI GÖZÜYLE ARAP BAHARI’NA DAVUTOĞLU DESTEĞİ
28 Temmuz 2012 tarihinde üniversiteyi ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, üniversite hakkında Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak’tan bilgi aldı. Arap Baharı organizasyonuna davet edilen Davutoğlu, Arap Baharı’nın güzel düşünülmüş bir proje olduğunu ve bakanlık olarak organizasyona destek vereceklerini belirtti. KTO Karatay Üniversitesi Uluslararası Bilim Kültür Sanat Günleri etkinliğinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için Yrd. Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu tarafından özel olarak yapılan Ahmet Davutoğulu portresi, gerçekleşen ziyarette KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak tarafından Bakan Davutoğlu’na hediye edildi. Portresini son derece beğendiğini ifade eden Davutoğlu, Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması’na destek vermekten son derece mutluluk duyduğuna vurgu yaptı.

DEMOKRASİ SÜRECİNE SANATÇI GÖZÜYLE BAKIŞ
Türk ve Arap ressamları Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması etkinliği Arap ülkelerinde yaşanan demokrasi sürecine sanatçı gözüyle bakarak toplumla düşüncelerini paylaşmayı ve insanların sanatın üretim aşamalarını gözlemlemesini ve ürünleri görmelerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla KTO Karatay Üniversitesi Türk ve Arap ressamları Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması organizasyonunda “Demokrasi sürecine sanat ve sanatçının katkısı” başlıklı bir panel düzenlenecek. Panelde Türkiye den bir sanatçı ve Arap ülkelerinden bir sanatçı kendi gözüyle süreci yorumlarken, Uluslararası siyaset alanında bir uzman bu sürecin Türkiye ve Arap ülkeleri ilişkileri yönünden yorumlanması yanında bir uluslararası ilişkiler uzmanı gözüyle sanatın ve sürecin bağlantısını yorumlayacak. KTO Karatay Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Hasan Atasagun’unun koordinatörlüğünü yürüttüğü Uluslararası Türk Arap Sanatçılar Buluşması KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Hakkı Kolat, heyet üyeleri ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak’ın desteğiyle 20-30 Eylül 2012 tarihleri arasında, KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleşecek ve bu sayede 40 sanatçının katılımıyla yapılacak 80 tablo üniversitenin koleksiyonuna eklenecektir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA