• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay Üniversitesinden yine bir ilk
16 Haziran 2011 Perşembe 14:32

KTO Karatay Üniversitesi'nden yine bir ilk

Özel hayatın gizliliği, bilişim suçları, interaktif bankacılık, elektronik haberleşme, sanal kumar, adli bilişim, siber suçlar gibi konularda hukuk nasıl işliyor, neler yapmak gerekiyor?

Özel hayatın gizliliği, bilişim suçları, interaktif bankacılık, elektronik haberleşme, sanal kumar, adli bilişim, siber suçlar gibi konularda hukuk nasıl işliyor, neler yapmak gerekiyor? KTO Karatay Üniversitesi’nden ilgilenen herkes için kaçırılmayacak bir fırsat daha : “Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı”.

KTO Karatay Üniversitesi, Konya’da ilk defa düzenlenen 18 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan “Enerji Piyasası ve Hukuku Eğitimi” sertifika programından sonra yine bir ilke imza atarak “Bilişim Hukuku ve Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu yaptığı açıklamada, üniversite olarak Konya’nın ve bölgenin sorunlarının çözümüne yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek; “Yaşadığımız bilişim çağı insanlara sunduğu kolaylıklarla birlikte sorunları da beraberinde getirmekte ve bu sorunlar çok yoğun bir şekilde farklı konularda karşımıza çıkmaktadır. Toplum olarak özel hayatın gizliliğinden siber suçlara, bilgi güvenliğinden sanal kumara kadar birçok konuda hukukun işleyişi ve edinilmiş haklarla ilgili yeteri kadar bilgiye sahip değiliz. KTO Karatay Üniversitesi olarak tüm bu sorulara cevap verecek ve yine bir ilk konumunda olan ‘Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’ düzenliyoruz.” dedi.

Programın, Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlendiğini ve Konya’da avukatlar, bankacılar, güvenlik işleriyle uğraşanlar, bilişimciler ve diğer ilgililer için büyük bir boşluğu dolduracağını da dile getiren Babaoğlu, alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’nın kaçırılmaması gerektiğine de vurgu yaptı.

16 Temmuzda Başlıyor

Ayrıca, 16 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlayacak ve iki hafta sonu (cumartesi-pazar günleri) yapılacak olan programın 4 günde toplam 24 ders saati süreceği, son başvuru tarihinin ise 15 Temmuz 2011 Cuma günü olduğu açıklandı.

İsteyen Her İki Programa da Katılabilecek

Bilişim Hukuku Eğitimi’nin, halen kayıtları devam eden ve bu Cumartesi ilk dersi yapılacak ‘Enerji Piyasası ve Hukuku Eğitimi’nden sonra başlayacağı için ilgilenenlerin KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek her iki programa da katılabilecekleri ifade edilerek daha fazla bilgiye üniversitenin internet sitesinden ve kurumlara dağıtılan broşürlerden ulaşılabileceği belirtildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA