• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay Üniversitesinde son durum
14 Temmuz 2009 Salı 13:32

KTO Karatay Üniversitesi'nde son durum

KTO Genel Başkanı Hüseyin Üzülmez, KTO-Karatay Üniversitesinin son durumu hakkında genel bir bilgi verdi.
Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan KTO-Karatay Üniversitesi’nin son durumu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla KTO Genel Başkanı Hüseyin Üzülmez bir basın toplantısı düzenledi.
 
Hüseyin Üzülmez, Konya Ticaret Odası yöneticileri olarak, Konya’yı tarihi misyonuna yeniden kavuşturmak, geçmişinde olduğu gibi bu günde Konya’yı bilim, kültür ve medeniyet şehri haline getirmek için, bir süredir çalışmalarını yürüttükleri üniversite projesinde sona yaklaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
 
Hüseyin Üzülmez "Üniversitemizin kurulması hakkındaki kanun önce TBMM’nde görüşülerek oylanmış, Cumhurbaşkanlığınca onaylanmış ve resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yasal süreç, KTO Karatay Üniversitesi’nin hükmü şahsiyetine kavuşması, üniversitemizin resmen kurulması anlamına gelmektedir. Konya’nın geçmişinden aldığı misyonu yaşatmayı ve yeni nesillere geliştirerek aktarmayı vizyon olarak kabul eden Konya Ticaret Odamız, şehrimize lider, yenilikçi ve girişimci bir üniversite kazandırıyor olmanın heyecanını yaşamaktadır. KTO Yönetim Kurulunun, meclisinin ve KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın çalışmaları sonucunda şehrimize kazandırdığı KTO-Karatay Üniversitesi’nin başta Konya’mız olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
Üzülmez, "Biz göreve geldiğimizde Konya’nın üç önemli eksikliğini tesbit ettik. Bunlar tanıtım, markalaşma eksikliği ve nitelikli eleman eksikliğiydi. Bu amaçla Konya’mıza Uluslararası Fuar alanı kazandırdık. Bu sayede Konya Fuarlar şehri haline gelmiştir.Konya sanayisinin  ihtiyaç duyduğu  nitelikli eleman eksikliğini gidermek, bilim ve teknolojide üniversite sanayi işbirliğini en üst düzeyde sağlamak için KTO olarak üniversite kurma çalışmalarına başladık. YÖK’ün onayının alınmasını ardından üniversitemizin temelini atarak yasal sürece paralel inşaat çalışmalarına da başladık. Şu anda üniversitemizin rektörlük, fakültelerin yer aldığı eğitim bloğu, yemekhane ve kütüphanelerimizde kaba inşaat çalışmaları tamamlanmıştır. Üniversitemizin 2010-2011 eğitim öğretim yılına açılması hedefimizi gerçekleştirmek için, planlı ve programlı olarak çalışmalarımız sürdürüyoruz" dedi.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak Ankara’da kurdukları TOBB-ETÜ üniversitesinde edindikleri bilgi,birikim ve tecrübeyi KTO-Karatay Üniversitesine yansıttıklarını ifade eden Üzülmez, çıraklık dönemlerini TOBB-ETÜ’nün kurulmasında geçirdiklerini, ustalık dönemlerinde Konya’ya yeni bir üniversite kazandırdıklarını belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA