• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay Üniversitesi ile girişimcilerin önü açık
31 Ocak 2011 Pazartesi 11:26

KTO Karatay Üniversitesi ile girişimcilerin önü açık

KTO Karatay Üniversitesi, protokolü Konya Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine başladı.

KTO Karatay Üniversitesi, protokolü Konya Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından imzalanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ne başladı.

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı’ndan verilen bilgilere göre; KARSEM (KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından verilecek eğitimlere 3700 girişimcinin başvurduğu, başvuranlar içerisinden 120 kişinin seçilerek 4 grup oluşturulduğu ve ilk iki grubun eğitimine 24 Ocak 2011 tarihinde başlandığı ikinci grubun eğitimlerine 21 Şubat 2011 tarihinde başlanacağı belirtildi ve eğitimin tamamen ücretsiz olduğu vurgulandı.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BABAOĞLU yaptığı açıklamada, üniversitenin üstlendiği misyon gereği Konya sanayisine her zaman destek olmaya devam ettiklerini belirterek “KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin ücretsiz olarak vermiş olduğu ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile girişimcilerimize iş projelerini hazırlama ve sunmaları konusunda uygulamalı eğitim verilmektedir. Toplamda 120 kursiyerimiz, iş projelerini en iyi şekilde hazırlamayı öğrenecekler ve projeleri kabul edildiği takdirde de KOSGEB tarafından verilen 27000 TL.’lik hibeyi almaya hak kazanacaklar.” dedi. Eğitimin amacının Konya sanayisinde kalitenin yükseltilmesi olduğunu da vurgulayan Babaoğlu, eğitim sonunda başarılı kursiyerlere bir de sertifika verileceğini söyledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA