• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay Üniversitesi dış ticarete yöneliyor
30 Temmuz 2010 Cuma 15:55

KTO Karatay Üniversitesi dış ticarete yöneliyor

KTO Karatay Üniversitesi Uluslararası Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programı düzenlenen sertifika töreniyle tamamlandı

KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya sanayi ve ticaretini geliştirme görevini düzenlediği eğitim programlarıyla gerçekleştireceğini söyledi.

 KTO Karatay Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü tarafından düzenlenen Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programı düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. Sertifika töreninde konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, 2010 yılında eğitime başlayacak olan KTO Karatay Üniversitesi’nin en önemli görevlerinden birisinin Konya’nın dış ticaretini geliştirmek olduğunu söyledi. KTO Karatay Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk olarak Uluslararası Ticaret Bölümü açtığını söyleyen Üzülmez, “Üniversitemiz uluslararası ticarete büyük önem vermektedir. Bu sene itibariyle Uluslararası Ticaret Bölümü’ne alacağımız 100 öğrenci ile ülkemiz dış ticaretine yön verecek uzmanlar yetiştireceğiz. Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında üniversitemizde eğitim gören öğrencilerin büyük katkısı olacaktır” dedi.

 Konya ekonomisinin büyük oranda dış ticaretle geliştiğini söyleyen Üzülmez, “Sanayi ve ticaretin gelişmesini üniversite çatısı altında gerçekleştirecek olan üniversitemiz, dış ticareti profesyonel bir meslek haline getirecek çalışmalara önem vermektedir. Uluslararası Ticaret Bölümü bünyesinde gerçekleştireceğimiz eğitim programlarıyla yetiştireceğimiz nitelikli elemanlar dış ticaret konusunda Konya’nın elde edeceği başarılı sonuçlara katkı sağlayacaktır“ şeklinde konuştu.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Mehmet Babaoğlu da KTO Karatay Üniversitesi İİBF Uluslararası Ticaret Bölümü’nü tercih eden öğrencilerin dış ticareti teorik ve uygulamalı olarak öğrenme imkanına kavuşacaklarını söyledi. Düzenledikleri eğitim programlarının Konya’daki firmaları da kapsayacak şekilde genişleteceklerini ifade eden Rektör Babaoğlu “Lisans eğitimlerimiz haricinde düzenleyeceğimiz kurs programlarıyla firmalarımıza da uluslararası ticaret konusunda programlar düzenleyeceğiz. Diğer fakültelerimiz de kendi alanlarında sanayi ve ticarete yönelik uygulamalar gerçekleştirecek. Hedefimiz üniversitemizi tüm birimleriyle Konya ekonomisinin çıtasını yükseltecek düzeye getirmektir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Uluslararası Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA