• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay farkıyla sigortacılık ve sosyal güvenlik
13 Ağustos 2018 Pazartesi 17:11

KTO Karatay farkıyla sigortacılık ve sosyal güvenlik

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, öncü bölümleriyle “iş arayan değil, işte aranan mezunlar” yetiştirmeye devam ediyor.

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünde okuyanlar, başta sosyal güvenlik kurumlarında ve sigorta şirketlerinde olmak üzere birçok sektörde aranan mezun oluyor.

“Sektör Danışmanlığı Projesi” Farkı

         Türkiye’de ilk ve tek KTO Karatay Üniversitesinde hayata geçirilen Sektör Danışmanlığı Projesi kapsamında 4 senelik bir Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü mezunu, aynı zamanda 4 senelik bir iş deneyimine sahip olarak mezun oluyor. Öğrenciye, akademik danışmanın yanında bir de sektör danışmanı atanıyor. Böylece KTO Karataylı derslerde öğrendiği bilgileri aynı zamanda alanda öğrendikleriyle pekiştiriyor.

Akademik yıl boyunca öğrencilerini bilimsel eğitimin dışında da bilgilerle donatan KTO Karatay Üniversitesi, “Sosyal Güvenlik, Özel Sigorta ve Genç İşsizliği”, “Sigortacılık Sektörünün Geleceği” konferanslarıyla sektörde deneyimli iş insanlarını ağırlayarak öğrencilerinin henüz üniversite hayatındayken sektörle iç içe olmasına olanak sağlıyor.

İş İmkânları

         Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü’nü lisans düzeyinde Türkiye’de ilk kez açan üniversite olan KTO Karatay Üniversitesinde okuyanlar, sigorta ve sosyal güvenlik hizmetleri alanında yeni hizmet alanları üretebilecek uzmanlık kapasitesine sahip oluyor. Dezavantajlı grupların sosyal güvenliğinin nasıl sağlanacağı, mali tabloların nasıl analiz edileceği, sigorta sayış tekniklerinin neler olduğu onlardan soruluyor.

Bölüm mezunları, sosyal güvenlik ve bireysel emeklilik kurumlarında, sigorta ve emeklilik şirketlerinde uzman ve yönetici, Hazine Müsteşarlığı’nda aktüer, broker, eksper, bankalarda sigorta uygulayıcısı, fon yöneticisi olarak çalışabiliyor. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal güvenlik kurumları, sigorta şirketleri ve bu şirketlerin bölge müdürlüklerinde ve firmalarda sigorta danışmanı olarak görev yapabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA