• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO Karatay 5000 firmaya işbirliği yazısı gönderdi
25 Temmuz 2011 Pazartesi 09:53

KTO Karatay 5000 firmaya işbirliği yazısı gönderdi

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu yaptığı açıklamada; Konya İlinden cirolarına göre belirledikleri ilk 5000 şirkete mektup ve anket formu göndererek..

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu yaptığı açıklamada; Konya İli’nden cirolarına göre belirledikleri ilk 5000 şirkete mektup ve anket formu göndererek işbirliği yapma isteklerini ilettiklerini ifade etti.

Rektör Babaoğlu ‘üniversite-sanayi işbirliği yetersizdir, üniversite yeterince piyasaya açılmıyor, sorunlarımızla ilgilenmiyor’ şeklinde üniversitelerin eleştirildiklerini ifade ederek, bu ihtiyaca cevap verebilmek üzere bir yazı yazdıklarını, yazı ekinde bir anket olduğunu ve ankette nasıl bir işbirliği olması gerektiğinin ve iş dünyasının taleplerinin araştırıldığını belirtti.

Bu kapsamda Rektör Danışmanı Prof. Dr. Osman Okka öncülüğünde ilk 200 firmamıza da yüz yüze gidilip görüşüleceğini belirten Rektör Babaoğlu, hazırlanan anket sonucunda iş dünyasının taleplerine göre işbirliği alanları ortaya konulacak, öğrencilerin pratik uygulamalarını işyerlerinde yapabilmeleri için istekli firmalarımız tespit edilecek, eksik görülen alanlarda firmalara rehberlik hizmeti için önderlik de yapılacaktır’ dedi.

Anketin yazılı olarak cevaplanıp postayla gönderilebileceği gibi, üniversite web sitesinden elektronik ortamda da doldurulabileceğini belirten Rektör Babaoğlu, sahaya inen bir üniversite olarak bu sektörlerin sorunlarına cevap verecek şekilde KTO Karatay Üniversitesi yapılanmaktadır’ dedi.

Rektör Babaoğlu ‘bu tür geniş çaplı bir üniversite sanayi ve ticaret dünyası anketi bizlere önemli yol gösterici olacaktır. İş dünyasına vereceklerimiz yanından onlardan öğreneceklerimiz de vardır. Anketin gönderildiği firmalarımızdan geri dönüşlerini bekliyoruz’ diye ilave etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA