• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO eğitim ve sağlık vakfı genel kurulu yapıldı
17 Şubat 2014 Pazartesi 11:51

KTO eğitim ve sağlık vakfı genel kurulu yapıldı

Konya Ticaret Odası (KTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu gerçekleştirildi. 
Divan Başkanlığına Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Büyükeğen’in yaptığı Genel Kurul’da, Vakıf senedi değişikliği görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Genel Kurul’da 99 üyenin imzalı önergesiyle; 11 Mayıs 2013 tarihinde yapılan oda seçimleri ve 27 Eylül 2013 tarihinde yapılan Vakıf Mütevelli Heyet toplantısıyla oluşan irade doğrultusunda Vakıf tarafından kurulan KTO Karatay Üniversitesi’nin en yüksek karar organı olan Mütevelli Heyeti’nin yeniden belirlenmesi amacıyla Vakıf yönetimi tarafından gerekli çalışma ve girişimlerin yapılması için tavsiye kararı oybirliğiyle alındı.
Genel Kurul’da konuşma yapan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, değişikliği onaylayarak destek veren tüm Mütevelli Heyet üyelerine teşekkür etti.
Başkan Öztürk, “Mayıs ayındaki seçimlerimizde KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın, üyelerinden aldığı yetkiyle seçilen oda meclisi tarafından yönetileceğine yönelik bir söz vermiştik. Yine geçtiğimiz Eylül ayında yaptığımız vakıf seçimlerimizde de bu sözümüzü yinelemiştik. Bugün gerçekleştirdiğimiz vakıf senedi değişikliği ile bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bundan dolayı Allah’a hamd ediyor, verdiğiniz destekten dolayı siz değerli mütevelli heyet üyelerimize teşekkür ediyorum. Konya Ticaret Odası’nın 20 bin üyesinin alın terinin vebalini üzerinde hissederek üyelerine ve şehrine hizmeti şiar edinen Odamızın hiçbir kademesi şahısların tekelinde olamaz. Rızkını bizimle paylaşan üyelerimizin hak sahibi olduğu KTO Karatay Üniversitesi yönetimi hakkında tasarrufta bulunabilecek tek makam üyelerin hür iradesiyle seçtiği KTO Meclisi ve Vakıf Mütevelli Heyetidir. Konya Ticaret Odası’nda başkanlık görevine başladığım 2011 yılı Mayıs ayından itibaren bu gerçeği hep savundum. Bizim savunduğumuz gerçek şahısların değil kurumun ön plana çıktığı bir yapıdır. Talebimiz Konya Ticaret Odası’nın kendi içindeki tüm dinamikleriyle birlik ve beraberliğidir. Fuar alanıyla, mesleki eğitim merkezi ile üniversitesi ile bütünleşen, şahısların güdümünden çıkarak Konya Ticaret Odası’nın seçilmiş meclisinin sahibi olduğu güçlü bir yapıyı kazandırmak istiyoruz. Bu yapının kurumsallaşmasını istiyoruz. Bugünkü vakıf senedi değişikliği ile vakfın kurumsallaşmasını sağladık. KTO Karatay Üniversitesi yönetiminin de kurumsallaşması için çalışacağız. Üniversite mütevelli heyeti başkan ve yardımcısının istifalarının ardından üniversitenin sahibi olan vakıftan yeni üyeler istenerek bir başkanlık seçimi yapılması gerekirdi. Ancak bu yapılmamıştır. Vakfımızın ve odamızın hiçe sayıldığı bu durum bizleri üzmüştür. Oda ve Vakıf yönetimi olarak Konya Ticaret Odası’nın ismi ve maddi gücüyle kurulan KTO Karatay Üniversitesi’nin Mütevelli Heyetine çağrımız yönetim emanetinin sahibine devredilmesidir. Vakıf yönetimi olarak bugün Vakıf Genel Kurulumuzdan aldığımız destekle üniversite yönetiminin vakıf yönetimine devredilmesi için çalışmalarımıza başlayacağız” şeklinde konuştu.
Genel Kurulda söz alan üyeler de vakıf senedi değişikliği için vakıf yönetimine teşekkür ederek üniversite yönetiminin vakfa devredilmesi için yapılacak çalışmalara destek olacaklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA