• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTO dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı
08 Mayıs 2012 Salı 12:05

KTO dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı

Döküm sektöründe faaliyet gösteren Konya Ticaret Odası üyeleri, dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı.
Döküm sektöründe faaliyet gösteren Konya Ticaret Odası üyeleri, dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla Hannover sanayi fuarına katılan 23 kişilik heyet Almanya’da döküm fabrikalarında incelemelerde bulundu. KTO Başkanı Selçuk Öztürk fuara katılan Konya firmalarının stantlarını ziyaret etti.
Konya Ticaret Odası 23 kişilik heyetle Hannover Uluslararası Sanayi Fuarına katıldı. Konyalı firmaların stantlarını ziyaret eden KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Hannover Türk Konsolosluğunun standında Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Aygül Özkan görüştü. Hannover Ticari Ataşeleri M. Esabil Yurdakul ve M. Kudret Ceran’ın da hazır bulunduğu görüşmede Konya ve Almanya arasında ikili ilişkilerde gelinen noktanın gelecek açısından ümit verici olduğu ifade edildi. Öztürk fuar kapsamında Hannover Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle bir araya geldi.
 
Hannover Sanayi Fuarı’nı değerlendiren Başkan Öztürk, “Dünyanın en büyük sanayi fuarı olan Hannover Fuarı’na 69 ülkeden yaklaşık 5 bin firma katıldı. Türkiye bu yıl katılımcı firma sayısı bakımından Almanya, Çin ve İtalya’dan sonra dördüncü sırada yer aldı. Katılan 163 Türk firmasından 7’si Konyalı firmalarımızdır. Fuarı yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti. Sektördeki firmalarımızın Alman firmalarıyla bir araya gelerek iş bağlantısı kurmalarını sağlamak açısından fuar gezimiz son derece faydalı geçmiştir. Bu tür organizasyonlarla Konya sektörde daha iyi yerlere gelme şansını yakalayacaktır” dedi.
 Oda olarak Konya’nın dış ticaretini geliştirmek amacıyla yurt dışı fuar organizasyonlarına önem verdiklerini ifade eden başkan Öztürk, “Fuar ziyaretlerine katılan heyetimizde yer alan işadamlarımızın ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Yurt dışı iş bağlantılarının büyük kısmını fuarlar aracılığıyla sağlayan Almanya’da düzenlenen büyük çaplı uluslararası fuarlara ayrı bir önem vermekteyiz. Oluşturulan bu işbirliği ortamında Konya ve Almanya arasında ticari ilişkileri daha da artıracağız. Hannover Ticaret Ataşeliğimizin fuarda açtığı stantta ziyaretçilere Konya ekonomisi hakkında bilgi verme fırsatı yakaladık. Hannover Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde Konya ve Almanya arasında ticari işbirliğinin artırılmasına yönelik görüş birliğine varıldı. Organizasyon kapsamında geziye katılan üyelerimiz dört ayrı döküm fabrikasında incelemede bulunarak yetkililerden fabrika ve ürünler hakkında bilgi aldı” şeklinde konuştu.

KOSGEB desteğiyle düzenlenen geziye katılan KTO üyeleri gezinin son derece verimli geçtiğini belirterek organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odasına teşekkür etti. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA