• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTB Başkanı Genç MÜSİAD üyeleriyle buluştu
24 Ocak 2012 Salı 15:55

KTB Başkanı Genç MÜSİAD üyeleriyle buluştu

Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Genç MÜSİAD Konya Şubesi üyeleriyle ''Tecrübe Paylaşımı'' programında buluştu.
Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Genç MÜSİAD Konya Şubesi üyeleriyle ''Tecrübe Paylaşımı'' programında buluştu.
MÜSİAD Konya Şubesinde gerçekleştirilen programa Genç MÜSİAD üyeleri büyük ilgi gösterdi. Konferansta 2023 vizyonunda belirlenen ekonomik hedeflere ulaşmada lokomotifinin genç işadamlarının olduğunu belirten Kaleli, genç iş adamlarının özellikle dış gelişmeleri yakından takip eden ve oralardaki bilgi ve teknolojiyi daha hızla ülkemize kazandıracak atılımlar peşinde olması gerektiğini vurguladı. Kaleli sözlerinin devamında, “Sizlere güvenimiz sonsuz, bizim bıraktığımız yerden sizler devam edeceksiniz. Biliyoruz ki özel sektörümüzün faaliyetleri, ülkemizin ekonomik istikrarı için çok önemli ve bizlere de büyük fırsatlar vermektedir. Özel sektörümüz güçlendirildiği takdirde, ülkemiz, yaşadığımız coğrafyada istikrar ve kalkınmanın merkezi olacaktır” dedi.
Konuşmasına Önder Çiftçi Derneği'nin faaliyetlerini anlatan KTB Başkanı Kaleli, “Konya'mız Türkiye'nin tarım potansiyeli bakımından dünyanın en avantajlı coğrafyalarından biridir. Bu yüzden mevcut potansiyelimizi harekete geçirmeliyiz. Bu nedenle Konya Önder Çiftçi Derneği, hem çiftçilik mesleğini hakkıyla yapmak, hem de örgütlenme adına en uygun modellerden birisi olacaktır. Eğer dünya tarımıyla rekabet edeceksek, bu gerçek anlamda tarımcılık yapan çiftçilerle olacaktır" ifadesini kullandı.
Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı, KTB Başkanı Muhammet Uğur Kaleli'ye günün anısına hediye takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA