• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KSOda mesleki eğitim konuşuldu
06 Nisan 2014 Pazar 13:34

KSO'da mesleki eğitim konuşuldu

Konya Sanayi Odası’nda (KSO) Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in de katıldığı toplantıda mesleki eğitim konuşuldu.

Konya Sanayi Odası’nda (KSO) Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in de katıldığı toplantıda mesleki eğitim konuşuldu. 
Toplantının açılışında söz alan KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, mesleki eğitimin ülkenin geleceği için milli bir mesele olduğunun altını çizerek, meslek liselerine kaybolan ilginin yeniden canlandırılmasını istedi. Kütükcü, ayrıca endüstri meslek liselerine bölüm açılırken, planlamanın sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yapılması gerektiğinin, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğinin altını çizdi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, toplantının Konya için çok önemli olduğunu ifade ederek, Konya’nın gelişimini eğitim, kültür-turizm, sanayi, tarım ve sağlık olmak üzere beş ana başlıkta topladıklarını ve bu konularda ciddi yol almaya başlandıklarını söyledi.
Bakan Yardımcısı Erdem, Konya’da mesleki teknik eğitim oranının yüzde 42 ile Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu, ancak daha iyi seviyeye gelmesi için çalıştıklarını bildirdi. Erdem, ayrıca OSB’lerde açılan özel mesleki ve teknik eğitim liselerine öğrenci başına belirli miktarlarda ödemeler yapıldığını hatırlatarak, Konya’da da bu konuya daha fazla çalışılması gerektiğini vurguladı.
Toplantıya katılan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yusuf Okumuş ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Recep Altın da birer sunum yaparak, Türkiye’de ve Konya’da mesleki eğitimin mevcut durumu, yapılanlar, yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA