• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KSOda Memiş Kütükçü dönemi
25 Mayıs 2013 Cumartesi 11:15

KSO'da Memiş Kütükçü dönemi

Konya Sanayi Odası seçimleri başladı. Konya Dedeman Otelde gerçekleşen seçimlerde Eski Başkan Tahir Büyükhelvacıgil ve Yeni Başkan Adayı Memiş Kütükçü birlik beraberlik mesajları verdi.
Konya meslek odaları seçimlerinin sonuncusu olan Konya Sanayi Odası seçimleri gerçekleştiriliyor. Dedeman Otelde gerçekleştirilen seçimlerde oyunu kullanan ve ilk olarak Yenihaber gazetesine açıklamalarda bulunan Başkan adayı Memiş Kütükçü, yeni dönemin Konya sanayisi için daha fazla ticaret yapan ve dünyayla entegre bir sistemde ilerleyeceğini söyledi.
 

KONYA’DA GÜZEL BİR SİNERJİ YAKALANDI
Şölen havasında bir seçim gerçekleştirildiğini dile getiren Kütükçü, ‘‘Bu ay Konya’da meslek odalarının seçim ayıydı. Son olarakta bugün Konya Sanayi Odamızın seçimlerini gerçekleştiriyoruz. İnşallah Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olur, bizleri de hayırlı hizmetlere vesile kılar. Atmosferi gördüğümüz kadarıyla şölen havasında bir seçim gerçekleştiriyoruz. Dostluk ve birlik içerisinde bir seçim yaşıyoruz. Tabi tek liste olarak seçime gitmek güzel bir duygu. Ancak bir o kadar da ağır bir sorumluluk. Dolayısıyla bizi ne denli ağır bir sorumluluğun beklediğini biliyoruz. Allah bize yardım etsin, utandırmasın. Bu konuda bize gösterilen teveccühe layık olmayı nasip etsin diye dua ediyoruz. Yeni dönemde Konya’da çok güzel bir sinerji yakalandı. Bunu biz Konya lehine, ülkemiz lehine değerlendirmemiz lazım. Biz ortak akıl geliştirme başlığı altında Konya STK’ları, meslek odaları, Konya siyaseti, Konya Yerel yönetimleri olarak, şehrimiz adına bu dönemde ne yapılabilir? Sorusuna cevap aramalıyız. Bunu hep beraber, güç birliğiyle başarmamız gerekiyor. Konya sanayimizde de bir dönüşüm yaşanıyor. Sanayimizin yarını, bugünümüzden daha iyi olacak. Yeni genç bir jenerasyon geliyor. Eğitimli ve genç bir jenerasyon geliyor. Artık Konya sanayisi, sanayi kültürünü şehrinde ve sanayisinde yaşamaya ve yaşatmaya başladı. Dolayısıyla önümüzdeki dönem dünyayla daha fazla entegre ve daha fazla ticaret yapan, rekabet yapan bir Konya sanayisi olacak. İnşallah bizde buna destek vermeye çalışacağız.’’ diye konuştu.
 

KOLTUK SEVDALISI OLMADIK
8 yıldır Konya Sanayi Odası Başkanlığını yürüten ve bugün koltuğu devreden Tahir Büyükhelvacıgil, hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadığını ifade ederek, ‘‘Ben 1995-2000 arası Ticaret odasında bulunmuştum. O dönemde koltuğu bıraktım. Şimdiye kadar hiç koltuk sevdam olmadı. Konya’da veda ziyaretlerimiz devam ediyor. Gittiğim kurumlardan çok güzel tepkiler alıyorum. Koltuğu bırakıp giderken, güzel bir iz bırakmak, başarılı işlere ekibimle beraber imza atmak beni onurlandırıyor. 8 yıllık sürecimizde iyi niyetle, güzellikler içerisinde bu şehre hizmet etmeye gayret ettik. Ben değerli sanayicilerimize ve iş alemine sonsuz teşekkür ediyorum. Hep yüzümüz ak, başımız dik, bu şehri gururla ve onurla temsil ettik. Üretim ayrı bir aşk, üretim ayrı bir olgudur. Memiş bey, çok değerli bir kardeşimizdir. Allah nazardan saklasın. Umuyoruz ki güzel başarılar elde edecek. Konya şehrinde kim gelirse üzerine katlayarak gidiyor. Eminiz bundan sonraki süreçte de Konya sanayisi katlayarak ilerleyecek. Birlik, beraberlik yine hakim olacak. Ama en büyük arzumuz, aynı sektörlerin birbiri ile rekabet etmeden, ortak akılda buluşarak, birleşebilmeleri önemlidir.
 
 
Kümelenme dediğimiz bu işleri becerebiliyor olmamız lazım. Geldiğimiz gün 210 civarında fabrika çalışırken bugün 450’nin üzerinde fabrika çalışıyor. Geldiğimizde 12 milyon kare olan alan bugün 24 milyon kareye yükseldi. Bunlar öncelikle Allah’ın lütfu sonrasında sanayicimizin başarısıdır. Yeni Başkan’a, meclise ve yönetime başarılar diliyorum.’’ şeklinde konuştu – SAMİ GEDİZ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA