• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KSOda işletmelerde bütçeleme eğitimi
26 Aralık 2011 Pazartesi 12:08

KSO'da işletmelerde bütçeleme eğitimi

Konya Sanayi Odası (KSO) ve Avrupa İşletmeler Ağı Konya kurumu işbirliğiyle "İşletmelerde Bütçeleme ve Kontrol Eğitimi" düzenlendi.

 Konya Sanayi Odası (KSO) ve Avrupa İşletmeler Ağı Konya  kurumu işbirliğiyle "İşletmelerde Bütçeleme ve Kontrol Eğitimi" düzenlendi.

Konya Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi  İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman ABD Öğretim Üyesi Prof.Dr.Raif Parlakkaya’nın  verdiği eğitime Sanayi odasına bağlı işletmelerden çok sayıda üst düzey yönetici katıldı.

KSO Genel Sekreteri M.Sedat Taşkazan, KSO Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, eğitimin amacının, işletmelerin müşteri beklentilerini karşılayabilmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri için önemli tekniklerden biri olan bütçeleme konusunda bilinçlendirmeyi ve işletmelerin yeni pazarlara girmesindeki temek politikalarını oluşturmasına olanak sağlamak olduğunu söyledi.

Eğitimin, İşletmelerin bütçe yöneticileri, finansman, muhasebe, satınalma/tedarik, pazarlama departmanlarının orta ve üst düzey yöneticilerini kapsadığını belirten Taşkazan, ayrıca, bilgilerin teknik değerlendirilmesinin yapılması, alanında bilgi, becerileri niteliklerinin yükseltilmesinin de sağlanmasının amaçladıklarını ifade etti.

Avrupa İşletmeler Ağı hizmetlerinden faydalanmanın dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edilmesine yardımcı olacağını belirten Prof. Dr. Raif Parlakkaya, bu eğitimlerin işletmelere, sektöründe lider ve hedef pazarlarda rekabetçi olabilmenin yolunu açtığını ifade etti.

Yapılan eğitimde, İşletme Bütçesinin Özellikleri, Bütçeler ve Yönetim Fonksiyonları, Bütçeleme İlkeleri, Bütçeleme Uygulaması, İşletme Bütçesinin Amaçları ve Yararları gibi birçok konuda bilgi veren Prof. Parlakkaya, İşletmelerin mali yıl başlamadan, ortalama 2-3 ay öncesinden gelecek dönem için finansal planlar oluşturması ve bu süreçte bir sonraki dönemde yapılması istenen işler ve varılması istenen sonuçlar için öngörülerde bulunulması gerektiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA