• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KSO ve KOSGEB ile patronlar dünyasına ilk adım
20 Haziran 2011 Pazartesi 14:18

KSO ve KOSGEB ile patronlar dünyasına ilk adım

Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KSO ve KOSGEB işbirliği ile hazırlanan, projesi olan girişimcilerin kendi işlerinin patronu olmasını sağlayacak..

Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KSO ve KOSGEB işbirliği ile hazırlanan, projesi olan girişimcilerin kendi işlerinin patronu olmasını sağlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurularının başladığını duyurdu. Büyükhelvacıgil, eğitim başvuru formu ve girişimcilik testi belgelerine Avrupa İşletmeler Ağı’nın www.een.kso.org.tr  sitesinden ulaşılabileceğini bildirdi

Konya Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başlıyor. Eğitimlerle ilgili bilgi veren KSO Başkanı Büyükhelvacıgil, girişimcilik eğitimleri sonucunda 100 kişinin 27 bin TL’lik hibeden yararlanarak kendi işinin patronu olma yolunda ilk adımı atmış olacağını söyledi.

Başkan Büyükhelvacıgil, eğitimler ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Konya Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle, girişimci adaylarına verilecek ve 60 saat sürecek olan ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları 4 Temmuz’a kadar devam edecek. 

Tamamı ücretsiz olan eğitimde 100 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Eğitim sonunda yüzde 80 eğitime devam şartını sağlayan katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi verilecek.

KSO ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarı ile tamamlayıp iş planlarını hazırlayan ve 'Katılım Belgesi' alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 27 bin liraya kadar hibe alabilecekler. Ayrıca teminat gösterdikleri takdirde 70.000 TL’lik faizsiz kredi sağlayan Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkı kazanacaklar. Kursa katılarak başarılı olan kursiyere KOSGEB mevzuatı çerçevesinde verilecek geri ödemesiz destek miktarları ise şu şekilde:  5 bin lira İşletme Kuruluş Desteği, 10 bin lira kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği, 12 bin lira işletme giderleri.  Ayrıca 70 bin liraya kadar da geri ödemeli Sabit Yatırım Desteği.” 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA