• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KSO Eski Başkanından Selçuk Öztürke ziyaret
29 Mayıs 2013 Çarşamba 16:13

KSO Eski Başkanı'ndan Selçuk Öztürk'e ziyaret

Konya Sanayi Odası Eski Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürke veda ziyaretinde bulundu.
Konya Sanayi Odası Eski Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk’e veda ziyaretinde bulundu.
Konya Sanayi Odası Eski Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Odası’nı ziyaret ederek,  Başkan Selçuk Öztürk’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Konya ekonomisinin son yıllarda önemli ivme kazandığına işaret eden Büyükhelvacıgil, KSO başkanlığı görevini yürüttüğü 8 yılda KSO’nun şehrin gelişmesine ciddi katkılarda bulunduğunu ifade etti.
KTO Başkanı Öztürk de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Büyükhelvacıgil’in KSO Başkanı olarak görev yaptığı dönemde Konya’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Öztürk, “Sanayi Odamız 8 yıllık dönemde önemli projeler gerçekleştirdi. Konya sanayisi bu dönemde hızla dünyaya açılmaya devam etti. Konya’nın 1,3 milyar dolar ihracat yapan bir şehir haline gelmesinde Sanayi Odamızın büyük rolü vardır. Bu dönemde Konya’ya kazandırılan Bölgesel İnovasyon Merkezi Projesi ve Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi Konya sanayisinin dünya ile rekabetine büyük katkı sağlayacaktır. Sayın Büyükhelvacıgil başkanlığı döneminde Konya için önemli hizmetler gerçekleştirirken şehrimizi Ankara’da da başarıyla temsil etmiştir. Bunun en güzel örneği TSE başkanlığı dönemidir. Başarı çıtasını yüksek tutan Sanayi Odamızda yeni dönemde Konya için önemli hizmetler gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Şehrimizin gelişmesi için göreve başladığımız günden beri birlik ve beraberliğin önemini biliyorduk. Bugün Konya Türkiye’de örnek gösterilen bir başarı yakalamışsa bu işbirliğinin büyük katkısı vardır. Sayın Büyükhelvacıgil’e çalışmalarımızda verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum”
Ziyaretin sonunda Büyükhelvacıgil Öztürk’e Konya Sanayi Odası’nın 8 yıllık faaliyetlerinin yer aldığı bir kitap takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA