• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Krize karşı Anti Kriz
13 Mayıs 2009 Çarşamba 12:56

Krize karşı 'Anti Kriz'

Medyavuz Danışmanlık ve Reklam Hizmetleri tarafından Şahane Restaurantta Konyalı işadamlarına Anti Kriz konulu bir seminer verildi.
Medyavuz Danışmanlık ve Reklam Hizmetleri tarafından Şahane Restaurant’ta Konyalı işadamlarına “Anti Kriz” konulu bir seminer verildi.
 
Seminere konuşmacı olarak katılan kurumsal yönetim danışmanı ve eğitimci Celalettin Kandemir kriz ve krizi fırsata çevirmenin yollarını anlattı.
 
Krizin beklenilmeyen ve önceden sezilemeyen anda gelerek şirketin örgüt yapısını bozan bir unsur olduğunu belirten Kandemir, krizlerin fırsat ve felaket olarak iki modele ayrıldığını söyledi.
 
Celalettin Kandemir, “ Krizleri felaket olarak görürsek felaket olur, fırsat olarak görürsek fırsat olur. Her işletmenin kendi içinde bir kriz stratejisi olması gerekir. Stratejimizi önceden hazırladığımızda krize karşı daha dayanıklı oluruz. Kendi içimizdeki iletişimsizliği çözdüğümüzde ve pazarlardaki rekabet oranımızı artırdığımızda krizleri fırsata çevirme olasılığımız daha çok artar. İşletmede üretimde çalışan kişilerin fikirleri önemsenmeli. Tepe yönetimindeki kişi ile üretimdeki kişilerin iletişim kanalları kapanırsa projeler daha da azalır ve krizde felaket olasılığı artar” dedi.
 
Kriz ortamlarında yanlış stratejilerin şirkete büyük zararlar verebileceğinin altını çizen Kandemir, “ Kriz zamanlarında yaşanan panik havası şirkete olumsuz şekilde yansımaktadır. İşler birbirine karışmaktadır. O yüzden krizlerde gayet soğuk kanlı davranılarak ve herkesin görüşü alınarak çözüm yolu bulunmalıdır. Kriz demek felaket demek değildir. Şirketin en üst yönetimindeki kişinin bu büyük fotoğrafı iyi görmesi gerekir. Krize tepeden bakıldığında çözüm yolu daha kolay bulunur” diye konuştu.
 
Seminer sonunda ise katılımcılara, Konya’da ilk defa Şehane Restaurant’ta servis edilen Maklube yemeği ikram edildi.   
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA