• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KPSSye gireceklere ÖSYMden uyarı
26 Kasım 2010 Cuma 16:58

KPSS'ye gireceklere ÖSYM'den uyarı

28 Kasım pazar günü yapılacak olan KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Sınavı'na girecek kişileri uyardı.

ÖSYM , 28 Kasım Pazar günü yapılacak olan KPSSOrtaöğretim ve Önlisans sınavına girecek kişileri uyardı.

Yapılan açıklamada şu uyarılar yapıldı:

-Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet güçleri tarafından elle ve dedektörle aranacak.

-Cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bina içine alınmayacak.

-Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece sınava giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraf ile alınacaktır.

- Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete, su ve şekerlemeÖSYM tarafından her bir aday için soru kitapçığı ile birlikte temin edilecektir.

- Sınavın yapıldığı her bir salona 20 cm çapında bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecek.

- Sınava giren adaylardan fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı ve Pasaport kabul edilecek, başka hiçbir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir. Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi yanında olmayan aday kesinlikle sınav binalarına alınmayacaklar.

- Sınavdan önce tüm sınav yapılacak binalar güvenlik güçleri ve bina sınav görevlileri tarafından detaylı biçimde aranacak ve bina içinde bulunan her türlü cep telefonu ve kablosuz iletişim aracı sınav güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek şekilde etkisiz hale getirilecek.

- Sınav süresince, sınav binasında bina Sınav Sorumlusu dışında hiç kimsede cep telefonu ve iletişim aracı bulunmayacaktır.

- Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4'ü kadar zaman geçmeden adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak.

- Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday sınav salonuna kesinlikle geri alınmayacak.

-Sağlık nedeni ile sınav süresince tuvalet ihtiyacı olanlar bu durumlarını geçerli sağlık kuruluraporu ile ÖSYM'ye bildirecekler ve kendilerinin özel bir sınav binasında sınava alınmalarını talep edebilecekler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA