• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KPSS iptalini yargıya taşıdılar
24 Eylül 2010 Cuma 12:32

KPSS iptalini yargıya taşıdılar

Suskunluğunu Ramazan Bayramı'ndan hemen önce bozan ve iptale karşı çıkan grup şimdi de hukuk mücadelesi başlatıyor.
Suskunluğunu Ramazan Bayramı'ndan hemen önce bozan ve iptale karşı çıkan grup şimdi de hukuk mücadelesi başlatıyor. Avukat Hamza Çiftçi'ye vekalet vermeye başlayan grup üyeleri iptal edilen Eğitim Bilimleri sınavında yürütmenin durdurulması için dava açtılar.
 
Dava için dilekçe ile başvuruda bulunan Melek Sayan iptal kararının hukuksuz olduğunu sadece kopya çekenlerin bulunup onların sınavlarının iptal edilmesi gerektiğini fikrini savunuyor. Van Bölge İdare Mahkemesi'ne açılan davanın sonucu binlerce kişi tarafından merakla beklenirken, asıl sürpriz Ankara'da yaşanacak.

http://www.biribiziduysun.tk/ platformu altında toplanan iptal karşıtı memur adayları tanınmış bir hukukçu aracılığıyla Ankara'da karşı iptal davası açacak. Türkiye'nin en iyi idare avukatlarından biri olarak tanınan Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Metin Günday'la temasa geçen platform üyeleri, 83 kişinin katılımıyla toplu dava açma süreci başlatıyor

GRUP BU KONUDA KARARLI

KPSS'deki ilk iptalin durdurulması için yola çıkan grubun yaptığı açıklamada ise şu görüşlere yer verildi:


17 Eylül Cuma günü mesai saati sonunda ÖSYM kaçar gibi bir açıklamayla Eğitim Bilimleri sınavını iptal etmiş,ortadaki adaletsizliği daha büyük bir adaletsizlikle örtbas etmeye çalışmıştır.Günlerdir devam eden soruşturmanın, yapılan baskınların,gözaltıların sonucunun sınav iptali olması trajikomik ve düşündürücüdür.

ÖSYM sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği 'kanaatine' varıldığından eğitim bilimleri sınavını iptal etti.Hangi hukuk kuralı, hangi adalet sistemi 'kanaat' le karar verilmesini destekliyor merak ediyoruz. Kanaat size kalsın ama 'kanıt' nerede? Biri bize bunu açıklasın?

Kopya çekildiği gerekçesiyle iptal edilen sınavın sorumluları, kopyacıları nerede?

Yetkililer bu kopyacıları ve suçluları bulup onları cezalandırıyor mu?

Eğer kopyacılar bulunup cezalandırılmıyorsa 'iptal' kararının ne gibi bir mantığı var?

Suçluları cezalandırmadan tüm öğretmenlerin sınavını iptal etmek ,hakkıyla puan almış adayların haklarını gaspetmek ve hırsızlara tekrar bir sınava girme şansı vererek onları ödüllendirmektir.Sınavın üstünden 2 ay geçmiş olmasına rağmen gelen bu haksız iptal kararıyla ÖSYM nin hatasını masum insanlara ödetiliyor ve hırsızları bulup cezalandırmak yerine ,ortadaki sahtekarlığı başka bir sahtekarlıkla örtmeye ve sorumluları/hırsızları korumaya,menfaat sahiplerine bizim haklarımızı peşkeş çekilmeye devam ediliyor.

Biz bunu hak etmedik: Biz bu devletin hırsızları,suçluları bulup cezalandırmaktan aciz olmadığına inanmak istiyoruz.Şayet devletimiz bundan acizse;bu göstermelik iptal kararıyla kendi acziyeti ve zafiyeti yüzünden bizleri bu ülkenin geleceğini- harcandığını da bilmenizi istiyoruz.Soruşturma sırasında devlet büyüklerimizin verilen karar ve ulaşılan sonuçla mağduriyetin giderileceği ve hiç kimsenin adalet duygusunun zedelenmesine izin verilmeyeceğine yönelik açıklamalarına rağmen 17 Eylül Cuma günü verilen KPSS Eğitim Bilimleri iptal kararı ;sadece öğretmenlerin değil sınava giren 800bin memur adayının adalete olan inancını tüketmiş, devletimize olan güvenini ciddi manada sarsmıştır.

Bazı yetkililer; masumu cezalandırıp suçluyu aklamakla maalesef 800bin memur adayının bu devlete olan inancını ve güvenini bitirmiştir ve iptal kararıyla ülkesi için canını,malını,tüm varlığını feda edecek kadar vatansever olan yüzbinlerce Türk gencinin kafasında kocaman soru işaretleri bırakmıştır.

Yazıklar olsun iptal kararıyla hakkıyla puan alanları tekrar sınav stresine mahkum edenlere.

Yazıklar olsun bugüne kadar adalete inanan bizlere...

Bu iptal kararından sonra ÖSYM laçkalaşan sisteminin cezasını açtığımız davalarla ödemeye hazırlanırken, bazı devlet büyükleri,medya mensupları ,sendikalar ve diğer yetkililer adalet duygusunu piç ettikleri 800bin gençten beklentilerini bir kez daha gözden geçirsin ve üzerlerine yağdırdığımız beddualardan bir gün mutlaka nasiplerini alacaklarını unutmasınlar!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA