• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köstere artık Göstere
04 Kasım 2009 Çarşamba 13:05

Köstere artık "Göstere"

Ilgın İlçesine bağlı Köstere Köyünün ismi Konya İl Genel Meclisi kararı ile Göstere olarak değiştirildi.
Konya' nın Ilgın İlçesi Köstere Köyünün isminin Göstere olarak değiştirilmesine ilişkin Özel İdare ve İçişleri Komisyonunca meclise sunulan raporda, yöre halkı tarafından köy isminin Köstere olarak değil, Göstere olarak telaffuz edildiği, Tapu ve Nüfus kayıtlarında köy isminin Göstere, Tarım İl Müdürlüğü kayıtlarında ise Köstere olarak geçtiği iddia edilerek, bu yanlışlığın düzeltilmesi, halk ve kurumlar arasındaki ihtilafında  kaldırılması gerektiği belirtilerek, Ağaç rendesi anlamına gelen Köstere isminin, köy halkının talebi doğrultusunda Göstere olarak değiştirilmesinin uygun olacağı bildirilmekte. İl Genel Meclisinin 3. birleşiminde Köstere Köyünün isminin Göstere olarak değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.
 
Toplantıda ayrıca Mülkiyeti il özel idaresine ait Seydişehir İlçesi Gökçehüyük Köyündeki  33 parsel toplam88.093,00 m2miktarındaki taşınmazların toplulaştırma, tarıma elverişli hale getirilmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması bakımından gerekli alan düzenlemeleri yapılarak, öncelikle köy tüzel kişiliğine, köy halkına ve varsa taliplilerine rayiç bedeli üzerinden satışına oybirliği ile karar verildi.
 
İl Özel İdaresinin mevcut kadrolarında derece değişikliği ile boş işçi kadrolarının iptal edilebilmesi ilişkin meclis plan ve bütçe komisyonu raporu mecliste okunarak oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca İl Özel İdaresi teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidilerek, birimler arasında düzenleme yapılabilmesi bakımından, İl Özel İdaresi kadrolarında değişiklik yapılmasına ilişkin gündem maddesi üzerinde gerekli çalışmalar yapılmak üzere konunun, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 
Halkapınar Aydınkent (İvriz Köyünün) turizme kazandırılması bakımından, bölge halkının da uzun süreden beri beklediği, 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı hazırlanmasına ilişkin, Meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonun raporu aynen kabul edilerek meclisten geçti.
 

İl Genel Meclisinin Kasım ayı 4. birleşimi, 05 Kasım 2009 Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA