• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOSta sigortalı çalışan oranı çok yüksek
30 Eylül 2011 Cuma 17:04

KOS'ta sigortalı çalışan oranı çok yüksek

Çalışma Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri tarafından, Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS)nde yürütülen teftiş çalışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Çalışma Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri tarafından, Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS)’nde yürütülen teftiş çalışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Baş İş Müfettişi Ali Aydın’ın başkanlığındaki heyetin yaptığı denetimlerde KOS’ta sigortalı işçi çalıştırma oranının çok yüksek olduğunun tespit edildiği bildirildi

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmeler ve Konya’da metal sektöründe çalışan işyerlerini teftiş etmek üzere bir süre önce Konya’ya gelen Çalışma Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri çalışmalarına devam ediyor. KOS’ta yapılan teftiş çalışmalarıyla ilgili sanayiciler ve müfettişlerin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu bilgilendirme toplantısının ilki KOS Bölge Müdürlüğü’nde düzenlendi. KOS’ta faaliyet gösteren sanayicilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Baş İş Müfettişi Ali Aydın, yapılan çalışmalar neticesinde KOS’ta sigortalı çalışan oranının çok yüksek olduğunu tespit ettiklerini söyledi. İşletmelerde tespit edilen eksiklerin ise işletme sahiplerine ve mali müşavirlerine bildirildiğini belirten Aydın, Ekim ayında bu eksiklerin giderilip giderilmediği ile ilgili yeniden denetleme yapılacağını kaydetti. Aydın, Konya’da metal iş kolunda faaliyet gösteren işletmelere yönelik teftişlerin ise Kasım ayında başlayacağını sözlerine ekledi.   

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılışında söz alan Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, bölgede sigortalı çalışan sayısının yüksek olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Türkiye’nin Türk özel sektörünün desteğiyle bugün dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi haline geldiğini anlatan Büyükhelvacıgil, yakalanan başarının sürdürülebilir olması için işçisiyle, işvereniyle, bürokrasisiyle herkesin ortak bir akılda buluşarak çalışmaya devam etmesi gerektiğini belirtti.

Toplantının sonunda müfettişler, sanayicilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıya SGK İl Müdürü Özge Songül, İŞKUR İl Müdürü Tahsin Güven, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İçyer, KTO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Büyükeğen, Muhasebeciler Odası Başkanı İsmail Turan ile sanayici ve iş adamları katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA