• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOSKİ’nin iki projesi destek aldı
23 Temmuz 2010 Cuma 14:14

KOSKİ’nin iki projesi destek aldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında 2 proje için hibe sözleşmesi imzalandı.

Kırsal Kalkınma alanında 1 proje, Küçük Ölçekli Altyapı alanında da 1 proje olmak üzere 2 proje hibe almaya hak kazandı. Projelerin 2011 yılının Temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2009 yılı Mali Destek Programları kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA) sunduğu projeler değerlendirilerek Kırsal Kalkınma alanında 1, Küçük Ölçekli Altyapı alanında da 1 proje olmak üzere 2 proje hibe almaya hak kazandı.

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman ve KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, toplam 675.000 TL’si mali katkı olan projelere ait hibe sözleşmesini imzaladı. Sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte projelerin ihale ve yapım işlemlerine de start verildi.

Kırsal Kalkınma alanında hibe kazanan proje, Loras Dağı doğu eteklerindeki tatlı su kaynakları koruma havzasında bulunan alanın ağaçlandırılmasını içeriyor. Bu sayede doğal çevrenin korunması, bölgede erozyonun önlenmesi ve tatlı su rezervlerinin arttırılması amaçlanıyor.

Küçük Ölçekli Altyapı alanında hibe kazanan proje ise Konya Atıksu Arıtma Tesisi’nde arıtılmış atıksuların pilot ölçekte geri kazanımı ve alternatif bir su kaynağı olarak yeşil alan sulamasında yeniden kullanımını içeriyor. Bu proje ile bölgede yaşanan su kıtlığının önlenmesi ve yeşil alanların sürdürülebilirliğinin sağlanması, temiz su kaynaklarının korunması ve atıksuların yeşil alanlara iletilmesi için mor şebeke hatlarının inşa edilmesi, bu alanlarda elle sulama yönteminin terk edilerek modern sulama teknolojilerinin kullanılması amaçlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA