• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOS 13.Mali genel kurulu yapıldı
22 Haziran 2014 Pazar 11:59

KOS 13.Mali genel kurulu yapıldı

Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) 13. Mali Genel Kurulu, bölge sanayicilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bölge sanayicilerinden, 23. dönem Konya Milletvekili Hasan Angı’nın divan başkanlığında gerçekleşen genel kurulda, bölgedeki gelişmeler ve yatırımlarla ilgili bilgi veren KOS Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, “Konyalı sanayicilerimiz başarı hikayeleriyle sadece bölgemizi büyütmediler. İhracat yaparak, istihdam sağlayarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptılar. Bütün sanayicilerimizi yürekten kutluyorum” dedi. Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firma sayısının son 10 yılda 2.3 kat artarak 473’e yükseldiğini, 4. Kısım genişleme alanında tahsis edilen 105 sanayi parselinin de üretime geçmesiyle bu rakamın 578’e ulaşacağını aktaran Başkan Kütükcü, bu yatırımların Konya’nın nitelikli büyümesinde yeni bir sayfa açacağını anlattı. Başkan Kütükcü, 4 milyon metrekareden oluşan 4. Kısım Genişleme Alanı’ndaki tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, bu çalışmaların tamamının uzun vadeli stratejilerle hayata geçirildiğini, 7 milyon metrekareden oluşan 5. Kısım Genişleme Alanı’nın yatırıma açılması çalışmalarının ise devam ettiğini bildirdi.
Konya OSB’nin ilklerin OSB’si olduğunu aktaran Kütükcü, “Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi bölgemizde açıldı. Türkiye’nin ilk Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin inşaat çalışmaları bölgemizde devam ediyor. İnşallah bu yıl içinde tamamlanacak. TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan Türkiye’deki ilk OSB’yiz. Enerji konusunda bir ilke imza attık. Bölge sanayicilerimize hizmet götürürken kullanılan enerjiyi güneş enerjisinden elde etmek amacıyla 1 MW’lık güneş enerjisi santrali kuruyoruz. İhale süreci tamamlandı. Santralin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgede aydınlatma, arıtma tesisi, içme suyu kuyuları, geçici depolama alanı, sosyal tesisler, idari ve teknik binalar da dahil olmak üzere, sanayicilerimize verdiğimiz hizmetlerin enerjisini güneşten alacağız. Enerji konusunda kritik önem arz eden çalışmalarımızdan bir tanesi de Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali. Bölgemize 165 MW’lık bir Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali kurmak için çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.
Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’de kendi fiber optik haberleşme alt yapısına sahip 4 OSB’den birisi olduğunu vurgulayan Başkan Kütükcü, sanayicilerin bu fiber optik haberleşme alt yapısı ile haberleşme hizmetlerinden daha ucuza ve hızlı bir şekilde yararlanabileceklerini, ayrıca bilgilerini de güvenli bir şekilde yedekleyebileceklerini ifade etti. Bölgede yapım çalışmaları devam eden 200 kişilik öğrenci yurdu, atölye binaları, sosyal tesisler ve MOBESE sistemi hakkında da bilgiler veren Başkan Kütükcü, kuruluşundan bu yana bölgede yöneticilik yapan herkese teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Angı: "Milletimize başsağlığı dilerim"
  • Konyaspor'da, Osmanlıspor hazırlıkları sürüyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA