• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Korkmaz; kardeşlik bağları artırılmalı
18 Aralık 2009 Cuma 14:51

Korkmaz; kardeşlik bağları artırılmalı

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Erbilde düzenlenen İnşaat ve Yapı Fuarına katıldılar.

MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 13–17 Aralık 2009 tarihleri arasında Erbil’de düzenlenen Erbil Yapı, İnşaat, Taş ve Seramik Fuarı’na katılım gerçekleştirdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Erbil’de düzenlenen İnşaat ve Yapı Fuarı’na katıldılar. Erbil Yapı Fuarı öncesinde Mardin’i, Cizre’yi, Silopi’yi, Şanlı Urfa’yı ve Kızıltepe’yi gezme imkânı bulan işadamları, bölgenin sorunları ve güzellikleri hakkında bilgi sahibi oldular. Geziye ilişkin açıklamalarda bulunan MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz, Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki yaşam biçiminin Anadolu’dan farklı olmadığına vurgu yaparak, bölge insanının tek derdinin iş ve aş olduğunu söyledi. Başkan Korkmaz; “normal bir hayat süren Güneydoğu halkının başlıca sorunları arasında işsizlik gelmektedir. İş ve aş bölge insanı için düşünülen tek şeydir. Bölge insanı normal ve huzurlu bir yaşam sürmek istemektedir” dedi. Bölgede yer yer problemlerin olduğunu, fakat durumun basında halkımıza yansıtıldığı kadar da kötü olmadığını söyleyenAslan Korkmaz; “çeşitli spekülatif haberlerle bölge insanının yaşam tarzı, inanç ve değer biçimleri farklı gösterilmektedir. Sanki o bölge Anadolu’dan bağımsız yaşamakta veya yaşamayı istemektedir gibi gösterilmektedir. Oysa bu bölge insanlarının Anadolu insanından hiçbir farkı yoktur. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleriyle olan iletişimimizi ne kadar üst seviyede tutarsak inanıyorum ki ülkemizdeki insanlar arasında da bu iletişim artacak, var olan sevgi bağının daha da kuvvetlenmesi sağlanacaktır” dedi. Bölgede her ne kadar maddi ve manevi sıkıntılar çekilse de halkın misafirperverliğini, samimiyetini ve dostane tavırlarını görmemek bölge insanına haksızlık olur. Gittiğimiz her şehirde bölgeye yabancı olan insanlara karşı aşırı derecede bir ilgi ve sıcaklık gösterilmesi bu bölgenin Anadolu’dan farklı olmadığının en aşikâr göstergesidir. Ancak her ne kadar iktisadi manada katkı sağlansa da asıl önemli olan dostluk ve kardeşlik bağlarının kuvvetlendirilmesidir. Bölgedeki terör sorununu da değerlendirdiğimizde, halkın teröre karşı büyük bir nefret beslediği görülmektedir. Terörde çok büyük kayıplar verildiği gözden kaçmayan bölgede, terörün açmış olduğu derin yaralar bölge halkını hakikaten çok üzmüştür. Durum böyle iken bölge halkına olağanüstü hal uygulamasının yapılması en büyük haksızlık olur” dedi.

Erbil’de gerçekleştirilen İnşaat ve Yapı Fuarı hakkında da bilgi veren Korkmaz; “gerçekleştirilen yapı ve gıda fuarı, sektördeki işadamlarının bir birleri ile tanışmaları, farklılıkların gözlenmesi noktasında bizlere katkı sağlamıştır. Fuara Konya’mızdan Özen Kompresör, Saraçoğlu Boya, Hidrokon Hidrolik Makina, Mepan Panel ve Fatih Vinç firmaları katılmıştır. Katılmış olduğumuz fuarda farklı ülkelerden gelen işadamlarıyla ülkelerin ekonomik durumları hakkında sohbet ederek küresel krizden dünyanın ve ülkelerin nasıl etkilendiği konusunda da bilgi edinmiş bulunmaktayız. Diğer ülkelerdeki sorunlara baktığımızda sanayi, ekonomi, kültür ve ticaret anlamında hakikaten daha iyi yerlerde olduğumuzu görmek mümkündür. Ülkemizdeki işadamlarımızın da bilmesi gerekir ki: Ülkemizin gelişmesi, farklı ülkelerin ticaretlerinin öğrenilmesi açısından yurtdışı fuarlarına önem verilmelidir. Küreselleşen dünyadaki gelişim ancak ve ancak yabancı ülkelerin ticari profillerinin öğrenilmesiyle gerçekleşecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA