• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Korkmaz kabine değişikliğini değerlendirdi
02 Mayıs 2009 Cumartesi 14:17

Korkmaz kabine değişikliğini değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, dün Başbakan tarafından açıklanan yeni kabine ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, dün Başbakan tarafından açıklanan yeni kabine ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Uzun zamandır beklenilen kabinenin dün Başbakan tarafından açıklandığını belirten Aslan Korkmaz, yaptığı yazılı açıklama ile kabineye yeni giren bakanları tebrik etti.
 
Kabine dışında kalan bakanların ülkeye ciddi katkıları olduğuna dikkat çeken Korkmaz, “Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesi de biz Konya’lıları memnun etmiştir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politika danışmanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bakanlar Kurulu’nda TBMM dışında yer alan tek isim olmuştur. İnanıyorum ki Sayın Davutoğlu ülkemiz için şimdiye kadar yapmış olduğu güzel hizmetlerini bundan böyle de bakan olarak devam ettirecektir” ifadelerine yer verdi.
 
Zaman zaman değişikliklerin olması gerektiğine vurgu yapan Aslan Korkmaz, başarının devamı için değişiklerin de şart olduğunun altını çizdi.
 
Korkmaz, “Kabinede yapılan bu değişim inanıyorum ki yeni bakanlarımız açısından da olumludur. Yeni bir heyecan ve kendilerine duyulan güvenin sonucu olarak halkımıza en iyi şekilde hizmet olarak dönecektir. Yeni kabine güçlü bir kadrodan oluşmaktadır. Bu güçlü kadrodan beklenilen ilk şeylerden biri ise bir an evvel ekonominin daha iyi değerlendirilmesidir. Yaşanılan küresel krizin etkilerini daha aza indirgemek, halka güven aşılamak anlamında bir an evvel tedbirler alınmalıdır. MÜSİAD olarak beklentimiz, ülkemizde istikrar ve huzur ortamının sağlanmış olmasıdır. Çünkü ancak huzur ortamında ticaret gelişebilir, istihdam sağlanır ve yatırım yapılabilir. Kısır çekişmelerle vaktimizin boşa geçirilmesine ekonomimizin tahammülü yok” dedi.
 
Türkiye’nin bölgesel gücünü bütün dünyanın anladığını belirten Aslan Korkmaz açıkmasını şöyle devam etti: “Çok önemli uluslararası görevlere Türk temsilcilerinin getirilmesi ülkemizin bölgesinde üstlendiği rolün önemini açıkça göstermektedir. Ülkemiz, tarihiyle, kültürel doku ve birikimiyle bu coğrafyada benzersiz bir ülkedir. Dünyadaki gelişmeleri takip etmeyen, içine dönük bir yapı içinde, ne Türkiye ekonomisi büyür ne de Türkiye bahsettiğimiz gibi bölgesine yön veren lider bir ülke olur. Bu sebeple, aramızdaki sonu gelmeyen siyasi içerikli tartışmalardan kaçınmalı, yapıcı olmalı ve ülkemiz menfaatleri için çabalamalıyız” ifadelerini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA