• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOPun yeni ilinden Konyaya ziyaret
10 Eylül 2016 Cumartesi 17:37

KOP'un yeni ilinden Konya'ya ziyaret

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, beraberindeki heyet ile birlikte Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, beraberindeki heyet ile birlikte Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette Başkan İhsan Bostancı, KOP Bölgesi, KOP Eylem Planı ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bostancı, Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde illerinden oluşan KOP İdaresi görev sahası içerisine 6 Haziran 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla eklenen Nevşehir ve Yozgat için de çalışacaklarını belirtti.  

İdarenin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Bostancı, yeni katılan illerle KOP İdaresi’nin görev alanının 100 bin kilometrekareye yaklaştığını belirterek “Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’den oluşan bölge illerinin kalkınmasına hız vermek amacıyla 2011 yılında 642 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan KOP İdaresi’nin, 6 Haziran 2016 tarihli ve 2016/8870 sayılı kararnameye ilişkin ekli Bakanlar Kurulu Kararı ile uhdesindeki illere Nevşehir ve Yozgat eklenmişti. Resmi Gazete'de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9740 sayılı kararnameye göre Aksaray, Karaman, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinden oluşan KOP BKİ görev alanına bundan sonra Kırıkkale ve Kırşehir illeri de ilave edilerek il sayısı sekize ulaştı. Sorumluluğumuzun arttığının farkındayız ve Yozgat başta olmak üzere bölge illerimizdeki vatandaşlarımızın gelir düzeyini arttırmak ve topyekun bir kalkınmayı sağlamak için çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da ekibiyle beraber KOP İdaresi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi almak, Yozgat için yapılacakları masaya yatırmak için ziyarette bulunduklarını belirtti. Yozgat’ta kırsal kalkınma, tarım ve hayvancılık konularında önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Yurtnaç, KOP İdaresi ile birlikte bölgenin ve Yozgat’ın gelişmesi için çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Toplantının sonunda Başkan Bostancı, Vali Yurtnaç’a KOP logosu işlemeli çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA