• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOP Üniversiteler Birliği çalışmaları hızlandırdı
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:00

KOP Üniversiteler Birliği çalışmaları hızlandırdı

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Planlama Kurulunun ilk toplantısı Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Rektörlük Sosyal Tesislerindeki toplantıya Selçuk, Niğde...
KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Planlama Kurulu’nun ilk toplantısı Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Rektörlük Sosyal Tesislerindeki toplantıya Selçuk, Niğde, Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, KTO Karatay, Mevlana, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin rektör yardımcıları, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı uzmanlarından oluşan Stratejik Planlama Kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılış bölümüne katılan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, birliğin bölge kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
  Birliğin amaçlarının daha etkili ve verimli gerçekleştirilebilmesi ile kaynakların yerinde kullanılabilmesi bakımından kaynak ve yeteneklerin sağlıklı paylaşımını arttırmaya yönelik faaliyetlerin araştırılıp, stratejik planlamanın belirlendiği toplantıda birliğin bundan sonraki dönemde gerçekleştireceği faaliyetler masaya yatırıldı.
“BİRLİK, BÖLGE KALKINMASINA KATKI SAĞLAYACAK ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, 2013 yılının başından bu yana birliğin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Prof. Dr. Gökbel, “Bu birliğin KOP Bölgesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. KOP bölgesindeki 7 üniversite olarak biz bir araya geldik ve birlikte eğitim, araştırma, sosyal faaliyetler alanında pek çok iş yapabiliriz. Bu aktiviteleri yaparken de KOP bölgesinin kalkınmasına ciddi şekilde katkı sağlayabiliriz. İnanıyorum ki bizim bu birlikteliğimiz kurulan ve kurulacak olan diğer üniversite birliklerine örnek olacak.” diye konuştu.
ARAMA KONFERANSINDA YOL HARİTASI BELİRLENECEK
Birliğin önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Her şeyden önce durum analizi yapabilmemiz için bir envanter çalışması ve planlaması yapılması gerekiyor. Bunu ortaya koyduktan sonra stratejik planlama kurulu toplantılarında ortaya konulan hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı netleştireceğiz. Ayrıca eylül ayı içerisinde geniş katılımlı bir sempozyum düzenleyeceğiz. Bunun öncesinde de bir arama konferansı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konferansta birliğin yol haritasını çizeceğiz. Bu hem 7 üniversitenin bundan sonra atması geren adımlar konusunda yardımcı olacak hem de KOP Bölge Kalkınma İdaresi’ne önemli bir veri sağlayacaktır. Ayrıca KOP Bölge Kalkma İdaresi Başkanlığı tarafından dergi çıkartılması hedefleniyor. Bizler de bilimsel açıdan destek olacağız.” diye konuştu.
  Ardından KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ile Selçuk, Niğde, Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, KTO Karatay, Mevlana, Necmettin Erbakan Üniversitelerinin rektör yardımcılarından oluşan ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı uzmanları, Stratejik Planlama Kurulu üyeleri birliğin ileriye dönük çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA