• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyayı örnek alıyoruz
29 Aralık 2010 Çarşamba 16:21

Konya'yı örnek alıyoruz

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Belediyeler Birliği işbirliğiyle düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Afyonda düzenlendi.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Belediyeler Birliği işbirliğiyle düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Afyon’da düzenlendi.

Toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Esen ile Konya Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanları ve belediye çalışanları katıldı.

Seminer öncesi konuşan Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, birlik olarak eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirterek, son 1,5 yılda 20 bin belediye başkanı ve belediye çalışanına eğitim verdiklerini söyledi. Kurdukları Belediye Akademisi’nde birim bazında ihtisas eğitimleri verdiklerini kaydeden Sökmen, amaçlarının belediye çalışanlarının daha donanımlı hale gelmesi olduğunu ifade etti.

BELEDİYECİLİK SEVGİYLE YAPILMALI

Seminerin yararlı olacağını belirterek konuşmasına başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanlığının sevgi ve hizmet duygusuyla yapılan bir görev olduğunu söyledi. Belediyeciliğin alanının artık çok genişlediğini kaydeden Başkan Akyürek, belediyeciliğin halkın tüm meselelerini çözmeye odaklanmış hizmet birimi olması gerektiğini ifade etti.

İMKANLARIN GENİŞLEMESİ DAHA İYİ HİZMET İÇİNDİR

Belediyecilikte 2004 yılından sonra yetkilerin ve imkanların yerele devri döneminin başladığını ve sürecin devam ettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Bu dönemde görev alan belediye başkanları yerel yönetimler reformunu yöneten insanlardır. Ademi merkeziyetçilik, hizmetlerin daha iyi yapılabilmesi, daha verimli ve yerinde olması için gereklidir. Yerel yönetimlerin imkanlarının genişlemesi halka daha iyi hizmet etmek içindir. Bölünmek, parçalanmak, herkesin ayrı bir baş çekmesi için değildir. Belediyeler Birliği mensupları olarak ülkemizde yerelleşmenin birlik ve beraberliğe vesile olmasını, devlet-millet kucaklaşmasını sağlamasını diliyoruz” dedi.

Belediye başkanları ve yöneticileri ile tecrübelerini paylaşan Başkan Akyürek, günümüz belediyeciliğinin bilgiye dayalı olması gerektiğini, personelin katıldığı mevzuat bilgilendirme toplantılarının bu açıdan son derece önemli olduğunu kaydetti.

KONYA’YI ÖRNEK ALIYORUZ

Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da, Afyon’un bir zafer ve kurtuluş şehri olduğunu belirterek, şehrin sosyal, kültürel ve fiziki durumu hakkında bilgi verdi. Belediyecilikte Konya’yı örnek aldıklarını vurgulayan Çoban, Konya’da görerek seçim vaadinde bulundukları Hanımlar Lokali’nin yapımını gerçekleştireceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şule Erçetin’in kişisel gelişim ve etkili iletişim konusunda yaptığı sunum ilgiyle izlendi.

Programın sonunda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek; Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Prof. Dr Şule Erçetin’e, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör adına TBB Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen’e, Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu da TBB Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen’e teşekkür plaketi verdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA