• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyayı lojistik bir merkez haline getireceğiz
08 Mart 2012 Perşembe 15:12

Konya'yı lojistik bir merkez haline getireceğiz

MÜSİAD Konya Şubesi Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve beraberindekiler Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman'ı ziyaret etti.
MÜSİAD Konya Şubesi Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve beraberindekiler Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman'ı ziyaret etti.
    
 Şimşek, ziyarette yaptığı konuşmada, MÜSİAD Lojistik Komitesi olarak Konya Lojistik Merkezi için yönetim modeli, fonksiyon seçimi ve tasarımın yapılması için gerekli bilimsel alt yapıyı tesis etmeye çalıştıklarını belirtti.
    
 Güvenli, hızlı ve düşük maliyetli lojistik olanaklar oluşturularak Konya'nın uluslararası rekabet gücünün artırılması için çalıştıklarını ifade eden Şimşek, Konya'nın ihtiyacı olan lojistik merkeze kavuşması için bir rapor hazırladıklarını bildirdi.
    
 Konya'nın lojistik merkeze hazır hale getirilmesi için kümelenme çalışmaları üzerine yoğunlaşacaklarını vurgulayan Şimşek, ''Ulaştırma Bakanlığı Kayacık'a yapılacak merkez için 1 ay içinde ihaleye çıkacak. İki etapta hayata geçirilecek merkezde 2013 yılında yükleme ve boşaltma işlemleri yapılmaya başlanacak ve 2015 yılında ise köy tamamen hizmete açılmış olacak'' dedi.
    
 Şimşek, bölgedeki lojistik aktörlerin işbirliğini sağlayabilmek ve kümelenmeyi teşvik edebilmek için lojistik sektör paydaşlarını bir araya getirecek toplantılar yapacaklarını, hedeflerinin uluslararası ulaşım ağının merkezine oturmuş bir Konya olduğunu dile getirdi.
    
MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman da, lojistik merkez çalışmalarını çok önemsediklerini, MÜSİAD Lojistik Komitesi'nin çalışmalarının takdire şayan olduğunu söyledi.
    
Konya'ya kurulması planlanan lojistik merkezin özellikle sanayi için öneminin tartışılamayacağına dikkati çeken Akman, merkezin daha verimli olabilmesi için proje ve faaliyetleri desteklediklerini sözlerine ekledi.   AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA