• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya yeni tıp fakültesi
23 Ocak 2014 Perşembe 14:50

Konya'ya yeni tıp fakültesi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, daha önce izni alınan tıp fakültesinin 2014-2015 öğretim yılında öğrenci alması için çalışmalara başladı.
KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Harun Kızılay, başkan yardımcıları Ali Dutak, Mehmet Sertçakar ve Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak ile birlikte düzenlediği basın toplantısında aldıkları kararları açıkladı.
Daha önce izni alınan tıp fakültesinin hızla kurulacağını belirten Kızılay, “Tıp fakültemizin 2014-2015 öğretim yılında açılması ve öğrenci alınması için hazırlıkların hızla başlatılması kararı alınmıştır. Halen 32 tıp fakültesi açma izninin Yükseköğretim Kurulunda (YÖK) beklediği dikkate alınırsa üniversitemiz için bu kararın ne denli bir avantaj oluşturduğu açıktır” dedi.
Kızılay, Ortak Sosyal Güvenlik Birimi (OSGB) olarak adlandırılan biriminin üniversiteye kazandırılması kararı alındığını, bu birimden İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında olan özel ve kamu kurumlarının yararlanacağını kaydetti. Birimin devreye alınması ile KTO Karatay Üniversitesi ve iş dünyasının işbirliği adına somut bir adım daha atmış olacağını ifade eden Kızılay, Türkiye’de ilk olacak Enerji Yönetimi bölümü adı altında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde bir bölüm açıldığını duyurdu.
Halen 4 fakültede lisans, bir meslek yüksekokulunda ön lisans düzeyinde öğretim verdiklerini hatırlatan Kızılay, “Yaklaşık 2 bin öğrenci sayısına ulaşmış olan üniversitemizde mimarlık alanında doktora programımız yanında inşaat mühendisliği alanında da doktora programımızın önerisi YÖK’e iletilmiştir. İşletme, Muhasebe ve Denetim, Elektrik ve Bilgisayar, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği alanlarında yüksek lisans programları bulunan üniversitemizin ortak Turizm programı da mevcuttur” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA