• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya uluslararası standartlarda hastane
08 Haziran 2009 Pazartesi 14:23

Konya'ya uluslararası standartlarda hastane

Türkiyede yeni bir sağlık markası yaratmak amacıyla kurulan Birleşik Sağlık Kurumları (BSK), yeni yatırımı olan BSK Konya Hastanesini hizmete açtı.
Türkiye’de yeni bir sağlık markası yaratmak amacıyla kurulan Birleşik Sağlık Kurumları (BSK), yeni yatırımı olan BSK Konya Hastanesi’ni hizmete açtı. Hastaneyi kamuoyuna tanıtmak amacıyla BSK Konya Hastanesi’nde bir basın toplantısı düzenleyen BSK Genel Direktörü Dr. Murat Dayanıklı ve Konya BSK Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Ağralı, hastane hakkında geniş bilgi verdiler.
 
Konya’nın metropol bir kent olduğunu ve BSK Hastanesi’nin de metropollere yakışır bir hastane olduğunu belirten Dr. Murat Dayanıklı, “ Konyalılara dünya standartlarında inşa edilmiş, uluslar arası kalite standartlarına uygun hizmet sunan ve konusunda uzman kadroların çalıştığı bir hastane sunuyoruz. BSK Konya Hastanesi’ne tüm uluslar arası bilgi ve deneyim birikimimiz ile tüm hastanelerimizin oluşturduğu sinerjiyle destek vereceğiz. Türk insanına sağlık hizmetinde BSK güvencesi sunuyoruz ve Anadolu’nun her köşesindeki insanımızın, kendisini doğru ellere bıraktığından emin olduğu bir sağlık markası yaratıyoruz” dedi.
 
BSK’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği en kapsamlı yatırımını Konya’ya yaptığını ifade eden Dr. Dayanıklı, kendilerini geliştirerek daha büyük yatırımlar da yapacaklarını söyledi.
 
Murat Dayanıklı, “BSK’yı 2007 ekim ayında kurduk ve o günden bu yana hızla ilerlemeye devam ediyoruz. Biz BSK olarak lokal düşünüp global hareket diyoruz. Buda bizi diğer hastanelerden faklı kılıyor. Ortaklık sistemi ile 28 ilde 30 hastane açmak için yola çıktık hedefimize ise 2010 sonunda ulaşacağız. Ulusal ve uluslararası deneyime sahip bir ekibiz var. Ekibimize her konuda güveniyoruz. Hastanemizi 1 hafta önce açmamıza rağmen, şimdiden hasta teşekkür mektupları bile almaya başladık. Teknoloji bakımından ise yalnızca Konya değil, tüm Türkiye’de iddialıyız. Şeffaf, hakkaniyetli, hesap verebilir ve fiyat politikası olarak halkımızın korkmadan gelebileceği bir yapı oluşturduk. Devletin özel hastanesi olarak da çalışmaya talibiz. BSK Konya’da, ulusal ve uluslar arası standartlarda hizmet çıtasını yükseltmeye ve bunu hayata geçirirken de fiyat farkını hastalara yansıtmamaya aday bir kuruluştur. BSK Konya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.
 
BSK Konya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdullah Ağralı ise, Konya’nın sağlık üssü olma yolunda BSK’nın önemli bir kilometre taşı olduğunun altını çizerek, “Konya’ya uzman hekimlerimiz ve son teknoloji donanımımız ile en iyi sağlık hizmetini vermek için canla başla çalışacağız. Hastanemiz Beyşehir Yolu üzerinde 11 bin metre kare alanda, 20 tanesi yoğun bakım, 4 tanesi suit olmak üzere 90 yatak kapasitesi ve 5 ameliyathanesi ile 22 branşta hizmet sunuyor. Güncel tıbbi yaklaşımının yanı sıra, son teknoloji ürünü tetkik ve tedavi ekipmanları, zengin cihaz parkuruyla donatılan hastanemiz, akıllı bina teknolojisi ile yürütülmektedir. Ayrıca hastanemizde tüm hasta bilgilerini ve tetkiklerini elektronik ortamda saklayan kayıt ve arşivleme sistemi kullanılıyor” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA