• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya teşekkür etmeye geldim
17 Temmuz 2009 Cuma 18:06

'Konya'ya teşekkür etmeye geldim'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Konya İl Kongresi'nde konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Konya İl Kongresi'nde konuştu. Afganistan’da şehit olan Konya Doğanhisar doğumlu uzman çavuşa Allah’tan rahmet dileyerek söze başlayan Başbakan Erdoğan, Konya’ya sadece il kongresi için gelmediğini ayrıca seçimlerde Ak Parti’ye verdiği destekten ötürü de teşekkür etmeye geldiğini söyledi.
 
Başbakan Erdoğan, “Konya kasım 2002 seçimlerinde Ak Parti’ye yüzde 55 oyla, 2004 yerel seçimlerinde yüzde 62 oyla, 2007 seçimlerinde yüzde 65 oyla ve yine 29 mart yerel seçimlerinde yüzde 68 oyla partimize destek verdi. Verdiği desteklerden ötürü bütün Konya’ya teşekkür ediyorum. Ben Konya’ya sadece il kongremizi yapmaya değil, seçimlerde verdiği destekten ötürü bütün Konya’ya teşekkür etmeye geldim. 7 yıldır iktidardayız Konyalı kardeşlerimize mahcup olmadık bundan sonrada olmayacağız. Biz Türkiye’nin meselelerine dertliyiz. Her şehrimizin her vatandaşımızın sıkıntısı bizim derdimizdir. Bu dertlere derman bulmak için çalışacağız” dedi.
 
Bütün Ak Parti teşkilatlarına da seslenen Erdoğan, “Bu milletin sorunlarını çözünceye kadar durmak yok. Milletin sorunlarına derman olun. Geçen haftalarda 70 ilimizin il kongresini yaptık. Gelecek hafta itibari ile bütün il kongrelerimizi tamamlayacağız ve eylül ayı ile de partimizin büyük kongresi yapılacak. Biz omuzlarımızda bu ülkenin yükünü taşıyoruz. Üzerimizde fakir fukaranın hakkı var. Yolun başından beri bizi, hayır duasıyla bu günlere kadar getiren vatandaşlarımıza yüzümüzü dönemeyiz. Milletin bize verdiği emaneti gasp etmek isteyenler oldu. Milletin emanetini yerlere düşürmek istiyorlardı. Ama biz bunların hiç birine taviz vermedik. Onlar ne yaptılarsa karşılarında bizi buldular. Ak Parti iktidarının gücünü görünce hepsi geri vitese taktı. Hukuku zorlayarak üzerimize gelmeye devam ediyorlar ve ama biz mücadelemizden taviz vermeyeceğiz. Onların karşısında durmaya devam edeceğiz. Onlar ayrımcılık yapa dursunlar biz yapmayacağız. Onlar bizi engellemek için çalışsınlar biz durmayacağız. Gündemi germek için çalışsınlar biz germeyeceğiz. Bizim işimiz yıkmak değil yapmak, hor görmek değil sevmektir. Onlar karanlık güçlere avukatlık yapsınlar, biz milletin avukatlığını yapmaya devam edeceğiz. 40 yıldır Türkiye’de bir ray döşeyemediler, bizim iktidarımız zamanında Türkiye’nin her yerine ray döşenmeye başladı. Eskiden git-gel Konya 6 saat diyorlardı biz bunu değiştirdik artık hızlı tren ile git-gel Konya 2,5 saat oldu. 2010 sonunda da hızlı treni hizmete sokacağız. Hani bunlar biz Atatürkçüyüz diyorlar ya, Atatürk yerinden kalksa hepsini mezara sokar” diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, “Geçenlerde, Sayın Bahçeli, partinin 'ak'lığı üzerinden eleştiriler yapıyor. Sayın Bahçeli, bu işi lütfen iyi bil ona göre konuş, bilmeden konuşma. Bir araştır ona göre konuş. AK Parti'nin üzerinde açılmış bir dava yok. Benim şahsımla ilgili dava ta belediye başkanlığım dönemine aittir. Bak bunu burada açıklıyorum. Bu davalarda, bu davaların... Arkadaşlarım altında benim bir tane imzam yok. O şirketlerin, belediyenin şirketleri olarak yönetim kurulu üyesi değildir ve o davalar bitti. O davalarda, yönetim kurulu üyesi olan arkadaşlarımın hepsi beraat etti. Ben milletvekili olduğum için, benimle beraber bir iki milletvekili arkadaşım daha var, bizim dosyalarımız rafta bekliyor. Diğer arkadaşlarımın hepsi üst mahkeme kararları da dahil beraat etmiştir ve bitmiştir... Ve bunu Sayın Bahçeli kullanıp duruyor. Ayıptır...''

Başbakan Erdoğan, belediye başkanı olduğu zaman, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin borcunun 2,5 milyar dolar olduğunu ifade ederek, belediye başkanlığını bıraktığında borcun 1,3 milyar dolar olduğunu söyledi.

Erdoğan, borcu düşürdüğünü ve İstanbul'un tarihinde görülmemiş yatırımları da o dönemde yaptığını dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:''Sayın Bahçeli bunu İstanbulluya sor. Eğer Tayyip Erdoğan döneminin İstanbul'da böyle bir izi olmamış olsaydı, AK Parti hala İstanbul'da iktidar olamazdı. İstanbullu oyunu bilerek verdi. Peki senin partin İstanbul'da yüzde kaç alıyor, onu söyle... Yüzde kaç oy alıyor? Ben yüzde 24 ile belediye başkanı oldum ve ondan sonra sürekli tırmandık. Şimdi yüzde 45'lerde, yüzde 50'lere doğru tırmanan bir parti olduk İstanbul'da... Niye? Çünkü İstanbullu hizmet görüyor. İstanbulluyla kucaklaşan bir parti var. Bu gerçekleri gör. Değerlendirirken de öyle değerlendir. Yani iftira atmakla bir yere varamazsın. Dürüst olalım, gerçekçi olalım... Dürüst olanı alkışlamak, dürüst olanın payesini vermek de partilere oy kazandırır.''
Konuşmaların ardından AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen Başbakan Erdoğan'a üzerinde Erdoğan'ın fotoğrafı bulunan tablo hediye etti. Başbakan Erdoğan ise, genel kurula katılanlara karanfil dağıttı.
 
 
 
 
 
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA