• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Konya’ya en iyi hizmeti göstermek istiyoruz’
11 Kasım 2017 Cumartesi 15:21

‘Konya’ya en iyi hizmeti göstermek istiyoruz’

Umre sezonu başlamasıyla birlikte sektörde hareketlilik yaşanıyor. Raye Turizm ortağı Halil İbrahim Gürbüz, Konya’da umreye ilginin oldukça fazla olduğunu ifade etti.

Umre sezonu başladı. Kutsal toprakları görüp ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar hac ve umre organizasyonu yapan şirketlerin yolunu tutuyor. Konya’da ise umreye ilgi bir hayli fazla. Konya, Türkiye’de en fazla umreye götüren il olarak görünüyor. Raye Turizm ortağı Halil İbrahim Gürbüz, Raye Turizm ve umre sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

raye-(1).jpg

‘EN GÜZEL HİZMETİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ’

2012 yılından bu yana sektörde olduklarını daha önce Fay Turizm olarak hizmet verdiklerini ifade eden Gürbüz, “Sonra Konya eski il müftüsü Habib Görün şirketine ortak olduk. Firmamızın ismini Habib Görün Gürbüzler olarak değiştirdik. Unvanını da Raye Turizm olarak uygun gördük. Mekke’de Raye Mescidi’nden ismini alıyor.  Habib Görün Hoca 2000 yılı ben ise 2012 yılından bu yana sektörün içindeyim. Biz iki enerjiyi birleştirerek ‘Allah ve Resulüne birlikte misafir olalım’ sloganıyla daha güçlü enerjiyle sektörde daha güzel hizmetleri Konya’ya göstermenin hazzını yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

raye-(2).jpg

İLK KAFİLE 15 KASIM’DA

İlk umre kafilesini 15 Kasım’da göndereceklerinin altını çizen Gürbüz, “Bundan sonra da her ay hem 15 hem de 25 günlük olmak üzere umre tarifelerimiz var. Umre sektöründe 15 sene öncesi Konya’da 4-5 tane umre firması vardı. Şu anda sadece umre yapan 71 tane firma var. Nüfusa göre en fazla umreye götüren bir il olarak kayıtlara geçtik. Konya’da umreye ilgi bir hayli fazla. Geçen sene gideceklerin önü kapanmıştı. 1 sene giden 3 sene gidemeyecekti. Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerinden bu kural tepki aldı. Neticede her yıl iki sefer umreye giden kişilere 2 bin riyal ek ödeme çıktı. Böyle olunca sektör rahatladı” şeklinde konuştu.

‘KONYA’DA UMREYE İLGİ FAZLA’

“İnsanlar nasıl her sene tatile gidiyorsa umreye de her sene giden sevdalılar var” diyen Gürbüz, “Konya bu noktada farklı düşünüyor. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Herkes umreye gitmek istiyor. Konya, nüfusuna göre en fazla umreye götüren il olarak kayıtlara geçti.  İnsanların gelir seviyesi yükseldi. İnsanların çalıştıkları zaman istedikleri nimeti alma imkanı var. Dünyada birçok şeyi elde ettikten sonra artık dünyanın boş olduğuna inanarak günahlarını affettirme müjdesine nail olmak için imkanı olanlar umre yapmak istiyorlar. Umre sektörüne de her geçen gün talep artıyor. Biz bu talepten memnunuz. Buraya gidecek insanlara hizmet etmekten de müteşekkiriz” ifadelerini kullandı. 

‘BİZİM RAKİBİMİZ KENDİ HİZMETİMİZ’

Umreye giden kişilerde gençlerin sayısının arttığını ifade eden Gürbüz, “Her insanın önce kendisini tanıması, dünyada kazanmış olduğu noksanları temizlemek noktasında umre bir fırsat oluyor. Bunun içinde gençler biraz daha şuurlu. Bundan dolayı da şimdi rağbet var. Bir aile 3 aylık bebeğiyle bile gidiyor. Şuurlu bir gençlik yetiştirme manasında da bir basamak oluyor. Bu hayırlı, kutlu, mübarek bir hizmet. Bu da çalışanlar için bir rızık kapısı ama manevi boyutu diğer sektörlerden farklı olan bir sektör. İşin maddi boyutu ayrı tutulmalı. Amacımızı sadece para kazanmak değil, insanları oralara götürerek şuurlu bir umre yapmalarına vesile olmanın hazzına ulaşmak. Biz bütün firmalardan daha önde olabilmek hizmetimizi daha üst çıtalara çıkarmak için gayret gösteriyoruz. Bizim rakibimiz kendi hizmetimiz. Biz hizmetimizi nasıl yükseltebilirizin peşindeyiz. Raye Turizm ile umrenin tadını almak için vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

‘İŞİNİ GÜZEL YAPAN ŞİRKETLERİN ÖNÜ AÇILMALI’

Hac ve umre sektöründe hizmet çıtasını daha ileriye götürmek için bu işi güzel yapan şirketlerin önünün açılması gerektiğini vurgulayan Gürbüz, “Diyanet bu konuda abilik yapmalıdır. Bu işi güzel yapanlara devretmeli ve denetleme görevini yine yapmalıdır. Ayrıca güzel yapmayanları da uyarmalıdır. Amaç insanların mağdur olmamasıdır. Hangi şirket daha güzel hizmet ediyorsa onları ön plana çıkarabilir. Türk Hava Yolları dünyanın her yerine hizmet götürüyor. Hac ve umre sektörüne de şu anda 5-6 tane uçak firması girmesiyle birlikte fiyatlarda olumlu yansıması oldu. Biz, hizmetinin güzel olmasından dolayı THY’nin daha uygun fiyata götürmesini istiyoruz. Herkes tanıdığı, bildiği firmalara gitmelidir. Hizmet sektöründe para ikinci plandadır. Biz parayı ön plana alırsak bilin ki hizmette aksama olacaktır. Hiç kimse ürettiği malın kalitesini düşürmeden ucuza satamaz. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır. Güzel hizmet noktasında Raye Turizm olarak iddialıyız” diye konuştu.

İSMAİL POÇAN / YENİ HABER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA