• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya Devlet Hastanesi Gibi Sağlık Ocağı
27 Şubat 2009 Cuma 17:19

Konya'ya Devlet Hastanesi Gibi Sağlık Ocağı

Meram Belediyesi ve hayırseverlerin işbirliğiyle Küçük Kovanağzı Mahallesinde yapımı tamamlanan Gülten Öten Sağlık Ocağı düzenlenen törenle hizmete girdi.
Yaklaşık 9 ayda tamamlanan Gülten Öten Sağlık Ocağı’nın açılış törenine Konya Valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Ak Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen, meclis üyeleri, diğer protokol mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“DEVLET HASTANESİ GİBİ”
 
Bu bölgede çok önemli hizmetler yaptıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, “Belediye-vatandaş işbirliğiyle çok güzel yolları hizmete açtık. Örnek parklar yaptık. Ve bu bölgenin çok önemli bir ihtiyacı olan sağlık ocağını da yine belediye-vatandaş işbirliğiyle bu mahallemize kazandırıyoruz. Her yönüyle örnek olan bu sağlık ocağı 8 mahalleye hitap etmekte ve 20 bin kişiye de hizmet verecektir. Sağlık ocağı bir nevi küçük bir devlet hastanesi gibi hizmet verecektir. Bu sağlık ocağına arsasını bağışlayan hayırseverimiz ve yapımını belediyemizle birlikte gerçekleştiren Mustafa-Gülten Öten ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Belediyelerin sağlık sektörüne yaptığı yatırımların hızla devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, “Konyamızdaki sağlık ocakları hem fiziki şartları, nezihliği ve genişliği itibariyle diğer şehirlere örnek olmaktadır. Bugün hizmete açacağımız bu sağlık ocağı ile birlikte şehir merkezindeki sağlık ocağı sayısı 38’e çıkmıştır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Ak Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen de, bu sağlık ocağının devlet-millet dayanışmasının en güzel örneklerinden biri olduğunu kaydederek aynı şekilde Konya’da onlarca okul, sağlık ocağı ve tesisin hizmete girdiğini söyledi.
 
“ŞEHRİMİZ NAKIŞ GİBİ İŞLENİYOR”
Meram Belediyesi’nin çok önemli hizmetlere imza attığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Konyamız, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine yapılan yatırımlarla adeta nakış gibi işlenmektedir. 5 yıl içinde güzel hizmetlere imza atan Meram Belediye Başkanımıza şehrimiz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Akyürek, Meram ilçesinde yapımı devam eden ve proje aşamasında olan yatırımlar hakkında da bilgi verdi.
 
VALİ AYDIN: KONYALI, HAYIRDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK
 
Konya’da genel idare, yerel yönetimler ve hayırsever işbirliğiyle çok güzel yatırımların hayata geçtiğini belirten Konya Valisi Osman Aydın, “Bu anlamda ve hayırseverlerin yaptığı yatırımlar açısından Konya, Türkiye’ye örnektir. Böyle güzel bir sağlık ocağının şehrimize kazandırılmasında büyük katkıları olan Meram Belediye Başkanımız Sayın Refik Tuzcuoğlu ve Öten ailesini tebrik ediyorum” dedi.
 
Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı duanın ardından protokol üyeleri, Gülten Öten Sağlık Ocağı’nı hizmete açtı.
 
Gülten Öten Sağlık Ocağı, Küçük Kovanağzı, Büyük Kovanağzı, Arif Bilge ve civarında 8 mahalle ve yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verecek. Bin 284 metrekarelik bir alana yapılan sağlık ocağının inşaat alanı ise 770 metrekare.
Öte yandan Meram Belediyesi tarafından Alavardı ve Gazanfer mahallelerindeki sağlık ocaklarının da inşaatları hızla devam ediyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA