• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya Bakan çıkarması
04 Aralık 2009 Cuma 13:36

Konya'ya Bakan çıkarması

Konya'da 16-18 Aralık 2009 tarihinde yapılacak Güney Doğu Avrupa Ülkeleri
Konya'da 16-18 Aralık 2009 tarihinde yapılacak Güney Doğu Avrupa Ülkeleri (GDAÜ) toplantısına 11 ülkenin kültür bakanlarının katılacağı bildirildi.
     AA muhabirinin, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Konya'da düzenlenecek ve üç gün sürecek GDAÜ toplantısına çok sayıda bakan ve üst düzey temsilcinin katılacağı belirtildi.
     Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Konya'ya gelecek bakanlar, toplantıda somut olmayan kültürel mirasın korunması alanında yeni politikaları masaya yatıracak.
     Toplantıya, GDAÜ üyesi ülkelerden Bulgaristan Kültür Bakanı Vecdi Raşidov, Romanya Kültür Dini Mezhepler ve Ulusal Kültür Mirası Bakanı Pavlos Geroulanos, Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kançeska Milevska, Karadağ Kültür, Spor ve Medya Bakanı Prof. Branislav Mçuonoviç, Sırbistan Kültür Bakanı Nebojsa Bradiç, Arnavutluk Turizm, Kültür, Gençlk ve Spor Bakanı Ferdinand Xhaferi, Hırvatistan Kültür Bakanı Bozo Bişkupiç, Bosna Hersek Federasyonu Kültür Bakanı Gavrilo Grahovac ve Sivil İşler Bakanı Sredoje Noviç, Moldova Kültür Bakanı Boris Fosca ile GDAÜ üyesi olamayan ülkelerden İspanya Kültür Bakanı Angeles Gonzalez Sinde Reig, İsveç Kültür Bakanı Lena Adelsonn Liljeroth katılacak.
     Yine toplantıya, AB Eğitim, Kültür ve Gençlik Komiseri Maroş Şefçoviç, Bölgesel İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Hido Bişçeviç, UNESCO genel Direktörü İrina Bokova, UNESCO Kültür İşleri Genel Direktör Yardımcısı Françoise Riviere ile UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Sekreteri ve Somut Olmayan Kültürel Miras Dairesi Başkanı Cecile Duvelle'in de katılmasının beklendiği öğrenildi.
     Konuk bakanlar, Mevlana'nın 736. Vuslat Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında 17 Aralıkta düzenlenecek Şeb-i Arus törenlerine de katılacak.
YORUMLAR
Unutulmuştuk!
Mehmet PASTUTMAZ
Mevlana törenleri de olmasa unutulduk gitti.İyi ki varsın Hz.Mevlana!
78.168.100.71
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA