• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın vergi rekortmenleri açıklandı
03 Nisan 2009 Cuma 13:24

Konya'nın vergi rekortmenleri açıklandı

İşte Konya'nın vergi rekortmenleri...
Konya Vergi Dairesi, Konya’nın vergi rekortmenlerini açıkladı. Listenin ilk sırasında noterler yer alırken, vergi gelirlerinin geçen yıla göre yüzde 1,45 artış gösterdi. Beyanda bulunan kişi sayısı ise yüzde 0,32 azaldı.
 
Konya Vergi Dairesi Başkanı Aksöz, maliye binasında düzenlediği basın toplantısıyla, ilin vergi rekortmenlerini açıkladı. Bu yıl özellikle gayrimenkul beyanında ve vergi gelirinde büyük artış sağladıklarını belirten Aksöz, yaptıkları analizlerde verginin tabana yayılmadığını gördüklerini ifade etti.
 
Aksöz, "Özellikle hizmet sektörü başta olmak üzere birçok sektörde çalışan ve iş sahibi olan kişilerin gerçek beyanda bulunmadıklarını gördük. Bu nedenle beyan dönemi sonrası denetimlerimizi bu sektörler üzerinde artıracağız."dedi. Gerçek beyanda bulunmayan kişilerin nisan ayı içerisinde pişmanlıktan yararlanarak doğru vergi gelirlerini bildirmelerini isteyen Ersöz, "Eğer bu aydan sonrada beyanlarda zafiyet görülürse mayıs ayından itibaren sektörel denetim yapmak zorunlu hale gelecektir" uyarısında bulundu.
 
Öte yandan 2008 yılı vergi rekorunda da ilk 20'ye giren kişilerden 8'i noter, 2'si yeminli mali müşavir, 2'si akaryakıt istasyonu sahibi, 2 menkul sermaye iradı sahibi, 1 avukat ve diğer meslek gruplarında çalışan kişiler yer aldı. Vergi beyanında Konya genelinde ilk sırayı menkul sermaye iradında bulunan Ali Kanat alırken, 2'inci Avukat Necip Akkurt oldu. 3'üncü ise Mühendis Musa Özkan oldu.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA