• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın ulaşım ağı genişliyor
26 Mayıs 2010 Çarşamba 11:02

Konya'nın ulaşım ağı genişliyor

Konya İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Mayıs ayı çalışmalarında yer alan yolları birer birer inceledi.
Konya İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Mayıs ayı çalışmalarında yer alan yolları birer birer inceledi. İsmet Akdeniz başkanlığında incelemelerini tamamlayan komisyon, bazı yolların İl Özel İdaresi yol ağına alınmasını uygun gördü.
 
Konya İl Genel Meclisi İhtisas Komisyonları 2010 yılı Mayıs ayı çalışmalarını tamamladı. 5 kişilik ekiple çalışan Yol Ağı Belirleme Komisyonu da incelediği bazı yolların İl Özel İdaresi’nin yol ağına alınmasını uygun buldu.
 
İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Mayıs ayı çalışmaları kapsamında Meram, Selçuklu, Ereğli, Ilgın ve Kulu İlçelerine giderek, Meclis üyelerinin bölgelerine yönelik verdiği önergeler doğrultusunda söz konusu yolları inceledi. Başkan İsmet Akdeniz, Başkan Yardımcısı Mustafa Turan, Sözcü İsmail Gökmen ve üyeler Necati Sametoğlu ile Adnan Batumlu’dan oluşan Yol Ağı Belirleme Komisyonu 5 günlük çalışmasında ilk olarak Meram İlçesi’nde 5 köy yolunu gezdi, bu yolların bir kısmının yol ağına alınmasını uygun gördü. Komisyon incelediği bazı yolları ise, yapım zorluğu ve birbirlerine yakınlığı nedeniyle yol ağına alınmasını uygun bulmadı.
 
Yol Ağı Belirleme Komisyonu’nun Mayıs ayı çalışmalarını değerlendiren Komisyon Başkanı İsmet Akdeniz, “Meram İlçesi’ndeki yolların yanı sıra Selçuklu İlçemizin iki köyüne gittik. Sızma Beldesi’nin bir yolu ile yine Selçuklu İlçemizin iki köyü arasındaki Biçer Köyü’nün yolunu da yol ağına alınmasını uygun bulduk. Ayrıca Ereğli İlçemizin 15 adet köy yoluna baktık. Bunların da 6 adedini değerlendirmeye aldık ve diğer geri kalan yolların ise değerlendirilmesini uygun görmedik. Değerlendirmeye aldığımız ve uygun gördürdüğümüz yollarımızı İl Özel İdaresi yol ağına alıp vatandaşımızın geçiş kolaylığını sağlamayı düşünüyoruz. Yine Mayıs ayı çalışmalarımızda Ilgın İlçemizin 4 adet köyüne daha baktık. Bunlardan bir tanesi karayollarının yol ağından çıkardığı yol olup, iki tanesi iki köy arasında kalan bir yol, bir tanesi de bir bağlantı yolu. Bu 4 yolu da komisyondaki arkadaşlarımızla birlikte inceledik. Bu yollardan bir tanesi hala yol ağımızda bulunmakta. Geriye kalan 3 yolu değerlendirmeye aldık. Kulu İlçemizde ise 6 adet yol inceledik. Özellikle turistik amaçlı göl bölgesinde iki tane yolumuz var. Bu yolları da değerlendirmeye aldık. İl Özel İdaremizin yol ağını mümkün olduğu kadar uzatmadan, önemli ve elzem olan yolları değerlendirmeye alıp yol ağımıza ilave etmeye çalışacağız. Komisyon olarak gayemiz yol ağını artırmaktan ziyade vatandaşımızın daha kolay ulaşımını sağlamak” dedi. Akdeniz komisyon çalışmalarında destek olan İl Özel İdaresi teknik elemanlarına, bölge meclis üyelerine ve köy muhtarlarına da teşekkür etti.
 
Yol Ağı Komisyonu Mayıs ayında incelediği yollarla ilgili hazırlayacağını raporunu İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında Meclis’e sunacak. Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip İli Konya’da, İl Özel İdaresinin görev alanında yer alan ve yaz-kış hizmet sunduğu yaklaşık 7 bin km uzunluğunda yol ağı bulunuyor. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA