• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın tanıtımına büyük katkı
24 Mayıs 2011 Salı 15:27

Konyanın tanıtımına büyük katkı

1. Uluslar arası Bilim Kültür Sanat Günleri kapsamında düzenlediği Ressamlar Buluşuyor etkinliği büyük ilgi görüyor

KTO Karatay Üniversitesi’nin, Konya’nın tarihi ve kültürel tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 1. Uluslar arası Bilim Kültür Sanat Günleri kapsamında düzenlediği “Ressamlar Buluşuyor” etkinliği büyük ilgi görüyor.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KTO Karatay Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk bilinciyle Konya’nın her alanda gelişmesi için hareket ettiğini belirterek, “Üniversite olarak çok yeni bir üniversite olmamıza rağmen uluslar arası etkinliklere imza atmaya, Konya’nın ve bölgenin gelişimine sadece sanayi ve ticaret alanında değil kültür ve sanat alanında da katkı sağlamaya devam ediyoruz. 1. Uluslar Arası Bilim Kültür Sanat Günleri çerçevesinde 20 ülkeden gelen 32 ressam, Konya’nın tarihi ve kültürel yerlerini kendi özgün yorumlarıyla resmederek çok değerli çalışmalar ortaya koymaktadırlar ve çok büyük sanatsal değere sahip olan bu çalışmaları Konya’mızda bırakacaklar.” Dedi. Atölye çalışmalarının halka açık olduğunu her kesimden vatandaşımızın çok büyük ilgi gösterdiğini de vurgulayan Rektör Babaoğlu, isteyen herkesin gelip çalışmaları yakından izleyebileceğini ve dünyaca ünlü ressamlarla görüşebileceğini söyledi.

Etkinliğin küratörlüğünü yapan ressam Orhan Cebrailoğlu da organizasyonun kusursuz bir şekilde devam ettiğini ve sanatçıların Konyalıların ilgisinden çok memnun olduklarını belirterek, “Atölye çalışmalarımız beklenilenin üstünde bir ilgi görmektedir. Sanatçılarımız aldıkları bu pozitif etkiyle, Konya’dan aldıkları manevi havayı kendi dünya görüşleriyle birleştirerek tuvallere yansıtmaktalar ve çok değerli eserler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca burada sanatçılarımız birbirleriyle etkileşime girerek yaşam tarzlarını ve sanatsal dinamiklerini paylaşıyorlar ve bir gönül birlikteliği ortaya koyuyorlar. Bu tür sanatsal gelişmeler Konya’nın ufkunu açmakta ve Konya’ya katma değer sağlamaktadır.” dedi.

Ayrıca etkinliğin 27 Mayıs 2011 Cuma günü saat 17.00’da Sergi Açılışı ile son bulacağı ve Sergi Açılışı’na tüm halkımızın davetli olduğu belirtildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA