• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın lojistik alt yapısı güçlenecek mi?
18 Mart 2010 Perşembe 13:32

Konya'nın lojistik alt yapısı güçlenecek mi?

Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığına yeni seçilen Vedat Yöndem, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Konya Valisi Aydın Nezih Doğanı makamında ziyaret etti.
Merkezi Konya olan Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ANSİFED) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeni seçilen Vedat Yöndem, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya’nın lojistik altyapısına ilişkin bir çalışma yaptıklarını ve geleceğe yönelik ihtiyaçları ortaya çıkarmayı planladıklarını belirtti. Konya’nın sanayi durumunu değerlendiren Vali Aydın Nezih Doğan, iş dünyasının ve sanayi sektörünün küresel rekabet ortamında daha iyi konuma gelebilmesi için, ulaşımın hızlı ve seri hale gelmesinin çok önemli olduğunu söyledi.
 
İhracatın artmasının hem şehrimiz, hem de ülkemiz için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Doğan, şöyle konuştu: “Konya’nın deniz ulaşımı olmadığı için diğer ulaşım çeşitleri olan kara, hava ve demiryolu ulaşımını daha fazla güçlendirerek dünya standartlarına kavuşturması gerekiyor. Sanayicimizin gelecek yıllarda daha iyi rekabet edebilmesi için lojistik altyapının güçlenmesini şart olarak görüyorum. Hızlı üretimin yanı sıra, paketleme ve sevkiyat safhası ne kadar hızlı olursa maliyet düşer ve rekabet avantajı artar. Bu da sanayicimizin pozisyonunu güçlendirir. Görev yaptığım yerlerde ulaşım ve lojistik alanlarında bir takım çalışmalar ve araştırmalar yaptım. Yurt dışında büyük firmaların lojistik altyapılarını inceledim. Kendilerinin lojistikle uğraşmadıklarını ve bu hizmeti profesyonel şirketlerden aldıklarını gördüm. Bu bakımdan belirli bir tecrübem oldu. Bu tecrübe ışığında şimdi Konya’nın ulaşım ve lojistik altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Konya’nın güçlü bir sanayi altyapısı var. Lojistikte güçlü olursa, Konya’nın ekonomik durumu daha iyi hale gelir. Bu bakımdan, Konya’nın dünya kenti olabilmesi için, kendini dünya standartlarına uygun hale getirmesi gerekiyor.”
 
ANSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yöndem’de, federasyona bağlı 6 il ve 7 ilçede toplam 13 dernek bulunduğunu ifade ederek, “İş dünyasını güçlendirmek için TUSKON ile işbirliği yaparak, işadamlarımıza yurt içinde ve yurtdışında yeni pazarlar bulmaya çalışıyoruz. Son yıllarda yüzlerce işadamını yurt dışına götürdük. İşadamlarımızın özgüvenleri ve tecrübeleri artmaya başladı. Çok güzel iş bağlantıları kuruldu. Güçlü sanayi altyapı avantajını daha iyi kullanıp dünya pazar payımızı arttırmak gerekiyor. Diğer yandan lojistik altyapımız güçlü olduğu ölçüde işadamlarımızın daha iyi rekabet edebileceğine inanıyorum.”şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA