• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın ilçelerine otomatik su dezenfekte cihazı
17 Haziran 2014 Salı 13:19

Konya'nın ilçelerine otomatik su dezenfekte cihazı

Konya sınırları içinde bulunan her ilçeye otomatik dezenfekte cihazları yerleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü, her gün farklı noktalardan aldığı numunelerle gerekli analizleri yapıyor.

Konya’nın tüm ilçelerine otomatik dezenfekte cihazları yerleştiren KOSKİ, içme ve kullanma suyu şebekelerini, akrediteli laboratuvar ve mobil kalite-kontrol araçlarıyla 7/24 kontrol ediliyor. Konya sınırları içerisinde hem İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda, hem de KOSKİ Genel Müdürlüğü Laboratuvarı’nda numuneler alınmak suretiyle sürekli kontrolleri yapılan sular, temiz ve sağlıklı bir biçimde vatandaşlara ulaştırılıyor.
Gelişmiş cihaz ve teçhizatlarla donatılan akredite olmuş su kalite-kontrol laboratuvarı, sahasında uzman kimya mühendisleri, kimyagerler ve biyologlardan oluşan personeliyle hizmet veren KOSKİ Genel Müdürlüğü, laboratuvarında şehre su temin edilen kuyular, yüzeysel sular ve memba sularının (tatlı su) fiziksel-kimyasal ve bakteriyolojik analizlerini yapıyor. Su temin edilen kuyulardan mevsimsel olarak kuyu bazında tek tek, şebekeden ise dönüşümlü olarak numuneler alınıp analizlerinin yapıldığı laboratuvarlarda, talep olması halinde dışarıdan getirilen numunelerin analizleri de ücret karşılığı yapılıyor, analizler yükümlü olunan standartlarla kıyaslanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA