• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın ilçelerinde Atatürk anıldı
10 Kasım 2011 Perşembe 13:14

Konya'nın ilçelerinde Atatürk anıldı

Büyük Önder Atatürk, ölümünün 73. yılında Konya'nın ilçelerinde de düzenlenen törenlerle anıldı.
Büyük Önder Atatürk, ölümünün 73. yılında Konya'nın ilçelerinde de düzenlenen törenlerle anıldı.
    
Seydişehir Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Saat 09.05'te radyo sinyali ve sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. 
  Salonu'na geçildi.
    
Seydişehir Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programı, Kaymakam Kemal İnan, İlçe Garnizon Komutanı Vekili Kıdemli Başçavuş Baki Arık, Belediye Başkanı Abdülkadir Çat, Askerlik Şube Başkanı Kamil Güngör, Milli Eğitim Müdürü Necip Şan, Sivil toplum örgütü başkanları, okul müdürleri, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler izledi.
Seydişehir Anadolu Lisesi Müdürü Tahsin Küçük'ün günün anlam önemini belirten konuşmasının ardından program, şiirlerin okunması ve ''10 Kasım Atatürk'' adlı oratoryo ile sona erdi. 
     
- Karapınar - 
    
Cumhuriyet Alanı'nda çelenklerin konulmasından sonra Karapınar Belediyesi Düğün Salonu'nda bir anma programı yapıldı.
    
Programa Kaymakam Ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ali Ayhan Kızıl, Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Murat Çiftçi, Cumhuriyet Savcısı Yahya Tosun, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Bahri ile diğer daire amirleri, sivil toplum kuruluş başkanları katıldı.
    
2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Karapınar Lisesi Tarih Öğretmeni Mehmet Ekenoğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
     Programda Atatürk konulu şiirler okundu. Daha sonra Karapınar Lisesi öğrencilerinin ''Atatürk'' konulu kara kalem resim sergisi gezildi. 
    
- Altınekin -
    
     Altınekin Kaymakamlığı, Altınekin Garnizon Komutanlığı, Altınekin Belediyesi ile diğer ve kurum kuruluşların çelenklerini Atatürk Anıtı'na bırakmasıyla başlayan törende, saat 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Belediye Düğün Salonu'nda, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler okundu, Atatürk Oratoryosu seslendirildi. 
     
- Ereğli -
    
     Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 73. yılında Ereğli'de de anıldı. Anma programı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başladı.
    
Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ve Ereğli Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Özkan'ın yanı sıra tüm Ereğli protokolünün katıldığı çelenk sunma töreninde saat 09:05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
    
Anma töreni, Ereğli Kültür Merkezi'nde hazırlanan programla devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli Sağlık Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni Yaşar Kurtuluş, Atatürk'ün hayatını slaytlar eşliğinde okuduktan sonra, ''Bugün dünyanın kabul ettiği yönetim biçimi olan Cumhuriyet'in ülkemizde kurulmasını ve uygulanmasını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz'' dedi.
     Program, Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve oratoryolarla devam etti. 
     
- Akşehir -
    
     Akşehir'deki anma programları Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreniyle başladı.Buradaki törene; Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı, Garnizon Komutanı İkmal Albay Ali İhsan İmre, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri yöneticileri katıldı.
     Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.
    
Akşehir'deki Anma törenlerine Akşehir Kültür Merkezi'nde Akşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nce hazırlanan anma programı ile devam edildi.
    
Akşehir Kültür Merkezi'nde Anma Programı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Akşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hasan Kütükcü tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.
     Konuşmanın ardından okul öğrencileri tarafından şiirler okunurken, ''Atatürk'ün Ankara'daki Son Günü, Atatürk'ün Yaptığı Yenilikler, Atatürk ve Akşehir'' isimli sunumlar yapıldı. 
     
- Kulu -
    
     Kulu çarşı merkezinde bulunan Atatürk Anıtı önündeki törende, Atatürk büstüne Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Kulu Belediyesi, Cumhuriyet Savcılığı, Selçuk Üniversitesi Kulu Meslek Yüksekokulu ve diğer kurum ve kuruluşlarca çelenk sunuldu.
     Saat 09:05'te sirenlerin çalması ile bayraklar yarıya indirildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Merkez İlköğretim Okulu tarafından okulun salonunda düzenlenen anma programı ile devam etti.
    
Merkez İlköğretim Okulunda düzenlenen programa Kulu Kaymakamı Ayhan Işık, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Levent Özlü, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Emniyet Müdürü Güray Tan, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 
- Beyşehir -
    
    Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 73. yıl dönümünde, Beyşehir'de de düzenlenen törenlerle anıldı.
     10 Kasım nedeniyle Beyşehir protokolü Anıt Alanı'nda bir araya geldi. Törene Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Taner Başpınar, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Özyılmaz, Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Ramazan Göral, kurum amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, bir grup öğrenci katıldı.
    
Çelenklerin sunumunun ardından saat 09.05'te çalan sirenler eşliğinde Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, ardından bayraklar yarıya indirilirken İstiklal Marşı okundu.
    
Atatürk'ü anma programı daha sonra Atatürk İlköğretim Okulunda devam etti. Burada günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar ve öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından 10 Kasım'la ilgili slayt gösterileri ve oratoryo sergilendi, Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA