• Konya0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı vekil Konyalı valiyi payladı!
15 Mart 2009 Pazar 14:03

Konyalı vekil Konyalı valiyi payladı!

Merkez Valisi Muammer Muşmal ve AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, arasında yaşanan tartışma Konyalılar gecesine damgasını vurdu. İşte tartışma anı...

 

Konya'da Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk'un katkılarıyla gerçekleştirilen 'Konya değişiyor, gelişiyor, kucaklaşıyor' konulu toplantıya Merkez Valisi Muammer Muşmal ve AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu. Tartışma sırasında Milletvekili Öksüz, konuşma yapan Merkez Valisi Muşmal'ın kürsüden inmesini istedi. Vali kürsüden inmeyince, salonu terk etmek isteyen Öksüz, yanında bulunanlar tarafından sakinleştirildi.

Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk'un katkıları ile Konya Genç İşadamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu, 'Konya değişiyor, gelişiyor, kucaklaşıyor' adı altında program düzenledi. Dedeman Otel'de düzenlenen programa başta Konyalı olan Yargıtay onursal başkanı Sami Selçuk olmak üzere, Konyalı bürokratlar ve AKP Konya Milletvekil Özkan Öksüz, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, katıldı. Konya'nın imajı ve Konya'nın geleceğinin konuşulduğu gecede, AKP'li Konya Milletvekili Özkan Öksüz ile 2008 yılında çıkan son kararname ile Elazığ Valiliğini sürdürürken merkeze alınan Konyalı Vali Muammer Muşmal, arasında tartışma çıktı.

AKP'Lİ VEKİL, VALİYİ KÜRSÜDEN İNDİRMEK İSTEDİ

Kürsüde konuşma yapan Merkez Valisi Muammer Muşmal'ın, "Konyalı 16 milletvekili var. Konyamıza niye sahip çıkmıyorsunuz ? Kaç tane bürokratı yanınızda çalıştırdınız" şeklindeki konuşmasına sinirlenen AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, tepki gösterdi. Oturduğu yerden kalkan Öksüz, "Konuşan biraz önce konuştu. Ne konuştuysak, yaptık. Bunlar yanlış. Konyalı bürokrata sahip çıkıyoruz. 70'in üzerinde genel müdür ve müsteşarımız var. Arkadaşımız yanlış, konuşuyor. İnsin o kürsüden" diye bağırdı.
 
'BABAMIN KÜRSÜSÜ'

AKP'li vekilinin tepkisi üzerine Merkez Valisi Muşmal,"Babanın kürsüsü mü?" dedi.

Öksüz'de, "Babamın kürsüsü. Biz siyaset yapmıyoruz. Terk ediyorum burayı" diyerek salondan çıkmak istedi. Öksüz, yanında bulunanlar tarafından sakinleştirilerek yeniden yerine oturturuldu. Konuşmasına devam eden Vali Muşmal, "Arkadaşlar, şimdi burada kimseye hakaret etmiyoruz. Kimseye ithamda bulunmuyoruz. Burada fikirlerimizi söylüyoruz. Ben bu ülkenin şerefle valiliğini yapmış bir insanım. Şuanda da merkez valisiyim. Müsade edin de konuşayım." dedi. Vali Muşmal, konuşmasını tamamladıktan sonra yerine oturdu. Olayın ardından salonda bulunanlar, programın kuçaklaşma adını taşınıdı hatırlarak, vali ve milletvekilinin kuçaklaşmasını istedi. Programın sunucusunun çağrısı üzerine kürsüye çıkan Vali Muşmal ve Milletvekili Öksüz, tokalaşıp, öpüştü. Mikrofonu eline alan Öksüz, "Biz bugün burada bir Konyalılar gecesi yapıyoruz. Siyasi partilerden arkadaşlarımız vardı. Burada hiç siyaset yapmadık. Ama konuşmalardan sonra iki arkadaşımızın buradaki havayı değiştirdiğini gördük. Şunu iddia ediyorum. Tüm Konyalı arkadaşlarım çetere tutsun. Bizim devrimizde, AKP iktidarında Konyalı olarak ne kadar genel müdür, ne kadar müsteşar, ne kadar daire başkanı varsa, tespit etsinler ondan sonra burada konuşsunlar. Biz Konyalılara sahip çıktık. Bir yerlere getirmeye gayret etmişiz. Sayın valilimiz, valilik yapmıştır. Bizim devrimizde atanmıştır. Herkese devamlı valilik yapacak diye bir şey yok. Valilik yaptı, geri geldi, merkeze alındı. Bunda alınacak bir şey var mı? Ben bugün milletvekiliyim. Diğer dönemde olmayabilirim. Hiç birimize devamlı makam ve mevki verilecek diye bir şey yok" dedi. (DHA)
İşte Konya Milletvekilinin Kızdığı An
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA