• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı Saatten 40 milyon dolar ciro
25 Kasım 2010 Perşembe 18:11

Konyalı Saat'ten 40 milyon dolar ciro

Saat sektörünün öncü firmalarından Konyalı Saat, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.
Yarım asırlık geçmişiyle saat sektörünün öncü firmalarından KonyalıSaat, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Küçük bir dükkanda atılansağlam temeller üzerine 580 bayii ve 13 şube ekleyen Konyalı Saat,Lavazza ile kahve sektöründe, Erben ile de kontrol sistemlerindeyükselişini 2011'de de sürdüreceğe benziyor.

1951 yılında Konya'datemelleri atılan Konyalı Saat, Türkiye'nin önemli saat mağazalarzincirlerinden biri. Bugün 580 bayi ağına ve 13 şubeye sahip olan şirket bünyesinde, farklı sektörlerde faaliyet gösteren dört farklı firma daha bulunuyor. 2009 yılında kahve ve otomasyon alanında faaliyet gösterenşirketler de dahil olmak üzere grup olarak toplamda 36 milyon dolarciroya ulaşan Konyalı Saat, 2010 yılında bu rakamı 40 milyon dolaraçıkarmayı başardı.

Bünyesinde Zenith, Nacar, Carrera, Movado veIce Watch olmak üzere toplam beş marka barındıran ve yaklaşık 30 markaya da ev sahipliği yapan Konyalı Saat'in ikinci nesil yöneticisi İrfanNalçacı, "2009 yılında elde ettiğimiz grup ciromuzun toplamı 36 milyondolar. Bu rakamın 18 milyon doları kahve ve otomasyona aitken geri kalan kısmı ise saat ve perakende. 2010 yılında kahve sektöründe faaliyetgösteren şirketimiz Lavazza yüzde 30 ila 35 civarında büyüdü. 2010yılında ise grup olarak 40 milyon dolar ciro elde ettik" dedi.

DÜNYANIN EN ÜNLÜ KAHVE MARKASI 'LAVAZZA'
50 yıllık Konyalı Saat, aynı zamanda dünyanın en ünlü kahve üreticisiLavazza ile kahve sektörüne giriş yapmış bulunuyor. İrfan Nalçaçı,Lavazza ile ilgili sözlerinde şu noktalara değiniyor:
"Saatçilikle başlayan yolda kahveciliğe doğru yol almak ve Lavazza gibi bir dünyamarkasını bünyemize katmak oldukça gurur verici. Kahve sektörünün enünlü markalarından ve dünyaca tanınan Lavazza, geçmiş yıllara oranla 2010'da Türkiye'de yüzde 30 ila 35 civarında büyüme gösterdi. Bunda,Türkiye'de gün geçtikçe gelişen kahve sektörünün oluşmasının etkisi debüyük. En son Ekim 2010'da Andromeda'da açılan onuncu LAVAZZA BESTCOFFEE SHOP şubesi ile de LAVAZZA'nın çok özel kahve ürünlerini değerlikahve
severlere ilk elden sunuyoruz."

TÜRKİYE MARKALI SAAT YÖNÜNDE HIZLA İLERLİYOR

Son dönemlerde gündemde olan ve Türkiye'de satışa sunulan markasızsaatlerin sektörü etkilediğini belirten Nalçacı; Türkiye'ye gelen 12milyon saatin sadece 2,5 milyonunun markalı oluğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:
"Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerde markalı saatlerde ortalama saat tüketimi yaklaşık 12-13 milyon civarında. Ancak Türkiye'de markalı saat tüketimi bu ülkelere göre çok daha az."

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK SAAT OUTLET MAĞAZASI
"Türkiye'de markalı saat satışını artırmak için çalışmalarımızsürüyor" ifadelerini kullanan Nalçacı, "Örneğin Türkiye'nin ilk ve teksaat outlet mağazası Konyalı Saat bünyesinde bulunuyor. Buradamüşterilerimiz, markalı saatlerini yüzde 40'a varan indirimlerle satınalabiliyor. Diğer bir çalışmamız ise 81 yıllık tecrübenin ürünü NACARsaatlerimize sunduğumuz 5 yıl garanti kapsamı. Saat garantisinin yasalolarak 2 yıl ile sınırlı olduğu ülkemizde, Konyalı Saat NACAR markalısaatler için ilave bir bedel
ödemeksizin 5 yıl garanti kapsamınıkendisi gerçekleştiriyor. Bununla da kalmıyor, ülkemizde sıklıklakarşılaştığımız ne yazık ki kapkaç ve hırsızlık gibi istenmeyen durumlar için de saatinizi sigorta kapsamına alıyor."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA