• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı Öğretmenler, İbrahim Sadri ile coştu
24 Kasım 2009 Salı 13:42

Konyalı Öğretmenler, İbrahim Sadri ile coştu

Konya'da düzenlenen etkinliğe katılan öğretmenler, İbrahim Sadri ve ekibinin okuduğu şiirler ve söylediği ezgilerle gönlünce eğlendi.
Konya'da Gaye Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği etkinliğe katılan öğretmenler, İbrahim Sadri ve ekibinin okuduğu şiirler ve söylediği ezgilerle gönlünce eğlendi.

Gaye Eğitim Gönüllüleri Derneği, hayatını eğitime adayan öğretmenleri, Konevi Kültür Merkezi'ndeki programda biraraya getirdi. Programın açılışında konuşan Dernek Başkanı Servet Selim, bir milletin yükselmesinde genç kuşakların alacağı eğitimin büyük önem taşıdığını söyled. "Gençleri iyi yetiştirilmiş milletler, her zaman yükselmeye aday olmalarına karşılık, onları ihmal etmiş milletlerin baş aşağı gitmeleri ise kaçınılmazdır." diyen Selim konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir milletin geleceği hakkında kehanette bulunmak isteyenler, o milletin gençlerine verilen eğitime baksalar hükümlerinde yüzde yüz isabet edeceklerdir."

Toplum hayatında bugün yaşanan sıkıntıların veya güzelliklerin nedeninin çeyrek asır önceki eğitimler olduğuna işaret eden Servet Selim, toplumun üzerinde hassasiyetle durması gereken fertlerin gençler olduğuna dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de konuşmasında öğretmenlik mesleğinin hiçbir zaman işlevselliğini yitirmeyeceğini ifade etti. Öğretmenlerin bu mesleğe gönül vererek başarıya ulaşabileceğini dile getiren Şahin, 24 Kasım gününün öğretmenleri anmak için iyi bir vesile olduğunu söyledi.

Halil Şahin, öğretmenlerin kıymetini anlatmaya bir gün değil, yılların bile yetmeyeceğini aktardı. Öğrendiklerini diğer insanlara aktarabilmek ve onların da bilgi sahibi olmalarını sağlamanın insanlık için önemli olduğunu bildiren Şahin, öğretmenlerin kutsal bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Şahin, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik etti.

Konuşmaların ardından ekibi ile birlikte sahne alan İbrahim Sadri, şiirleri, ezgileri ve şarkılarıyla öğretmenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA