• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı KOBİlerin verimliliğini artıracak proje tamam!
15 Aralık 2015 Salı 09:59

Konyalı KOBİ'lerin verimliliğini artıracak proje tamam!

Konyalı KOBİ’lerin verimliliğini artıracak projede imzalar atıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘KOBİ’lerin Verimliliğinin Artırılması Projesi’nin Konya’daki uygulamasına ilişkin protokol imzalandı. 6 pilot ilde 6 farklı sektörde uygulanacak proje için Konya’da motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork)  imalatı sektörleri seçildi. Konya Valiliği, Konya Sanayi Odası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve MEVKA ile Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan proje kapsamında, saha araştırmaları ve KOBİ’ler düzeyinde pilot uygulamalar yapılacak.

verimlilik-protokol_1.jpg

KOBİ’lerin verimlilik potansiyeli daha yüksek

Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün de yer aldığı proje hakkında bilgi veren Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, 6 ilde 6 farklı sektörde uygulanan projenin amacının, imalatçı KOBİ’lerin verimliliğini artırarak küresel rekabet güçlerini geliştirmek olduğunu söyledi. KOBİ’lerin verimlilik potansiyelinin büyük ölçekli firmalara göre daha yüksek olduğunu anlatan Yılmaz, “KOBİ’lerin verimliliğini artırma potansiyeli, büyük firmalara nazaran daha fazla. Ancak burada önemli açığımız var. KOBİ’lerin rekabet gücünün artırılması, yenilikçi girişimciliğin geliştirilmesi, KOBİ istihdamının artırılması açısından KOBİ’lerin verimliliğinin artırılması gerekiyor. Bu tespitten hareketle yola çıktık. Projenin temel çıkış noktası da, KOBİ’lerde verimlilik algısı ve kurumsallaşması ile üretim ve yönetim algısının geliştirilmesidir” şeklinde konuştu.

Düzenlenen imza törenine Konya Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Musa Özcan, Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Şen, Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu katıldı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA