• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı gıdacılardan Almanya çıkarması!
30 Ekim 2013 Çarşamba 11:59

Konyalı gıdacılardan Almanya çıkarması!

Konya Ticaret Odası (KTO) 16 kişilik heyetle birlikte dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen Köln Anuga Gıda Fuarına katılarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
Konya Ticaret Odası (KTO) 16 kişilik heyetle birlikte dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen Köln Anuga Gıda Fuarı’na katılarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. 
KTO, uluslararası fuar organizasyonlarına katılmaya devam ediyor. 16 kişiden oluşan KTO heyeti, dünyanın 100 ülkesinden firmanın yer aldığı Köln Anuga 2013 Gıda ve İçecek Fuarı’nda ikili iş görüşmelerini gerçekleştirdi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Hannover Ticaret Ateşesi Kudret Ceran ve Duesseldorf Ticaret Ataşesi Hüsamettin Kılıçkaya’yla bir araya gelerek Konyalı firmaların stantlarını gezdi. Gezi kapsamında Duesseldorf Sanayi ve Ticaret Odası’nı ziyaret eden Başkan Öztürk, iki şehir arasında karşılıklı işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundu.
Fuar ziyaretini değerlendiren KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Dünya’dan 100 ülkeden 6 bin 700 firmanın katılımıyla düzenlenen Anuga 2013 Gıda ve İçecek Fuarı’nda sektörün dünya markası firmaları bir araya gelmektedir. Almanya’nın Köln şehrinde 32. kez düzenlenen Fuar büyüklüğü ve katılımcı sayısıyla dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olarak kabul edilmektedir. Fuara katılan üyelerimiz dünyanın farklı ülkelerinden firmalar ile bire bir tanışma imkanı buldular. Gıda sektöründe ülkemizin önde gelen merkezlerinden olan Konya’nın uluslararası fuarlarda yer alması sektörümüz açısından son derece faydalı olmaktadır. Üyelerimizin ihracat bağlantıları kurabilmesi, yurtdışı firmalarla işbirliği imkanları yakalayabilmesi ve yurtdışı pazarları tanımaları açısından bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor. İnanıyorum ki, fuar organizasyonları üyelerimizin ticari bağlantılarına önemli kazançlar sağlar” dedi
KOSGEB desteğiyle düzenlenen geziye katılan KTO üyeleri gezinin son derece verimli geçtiğini belirterek organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odasına teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA